Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

SR.272.u.05.2025.PW Przeprowadzenie kursów/zajęć dla uczniów Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim w ramach realizacji projektu „Nowodworska Akademia Zawodowców – gotowi do pracy”

Zamawiający Powiat Nowodworski (Nowy Dwór Gdański, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „SR.272.u.05.2025.PW Przeprowadzenie kursów/zajęć dla uczniów Zespołu Szkół w Nowym Dworze…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat NowodworskiNowy Dwór Gdański, Pomorskie (powiat Nowodworski →)opublikowano 21 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 87 474 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Nowodworski

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 192644808

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

gen. Władysława Sikorskiego 23

1.4.2.)Miejscowość

Nowy Dwór Gdański

1.4.3.)Kod pocztowy

82-100

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.4.8.)Numer faksu

(55) 247 36 70

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@nowydworgdanski.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.nowydworgdanski.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-137c28ad-c48e-4ab0-ac67-a54c802bf395

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00056963

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00261141

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+), Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFS+), Działanie 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027).

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

SR.272.u.05.2025.PW Przeprowadzenie kursów/zajęć dla uczniów Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim w ramach realizacji projektu „Nowodworska Akademia Zawodowców – gotowi do pracy”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie stacjonarnego kursu mała przedsiębiorczość – własna firma

a. liczba uczestników – 10 osób, b. długość kursu dla każdego uczestnika – 56 h, 2. Program kursu musi uwzględniać co najmniej następujące zagadnienia: a. Wybrane procedury i czynności z zakresu zakładania i funkcjonowania firmy, b. Trening interpersonalny, c. Cele, założenia, struktura i funkcje biznes planu, d. Wybrane zagadnienia z zakresu ekonomii i marketingu, w tym analizy rynku, e. Podstawowe zagadnienia z zakresu księgowości jednoosobowej działalności gospodarczej, f. Zobowiązania podatkowe i formy ewidencji podatkowej, g. Zobowiązania i rozliczenia z tytułu ubezpieczeń – jednoosobowa działalność, h. Zakres i tworzenie biznes planu przy jednoosobowej działalności gospodarczej, i. Podstawowa dokumentacja związana z działalnością gospodarczą, j. Podstawy obsługi programów księgowych, k. Źródła i sposoby finansowania działalności gospodarczej i jej rozwoju. 3. Każdemu z uczestników kursu należy zapewnić dostęp do komputera, myszki, niezbędnego oprogramowania. 4. Każdemu z uczestników należy zapewnić materiały szkoleniowe w formie co najmniej notesu A4 minimum 30 stron, długopisu. Materiały szkoleniowe powinny zostać dostarczone uczestnikom w chwili rozpoczęcia kursu. Każdy z uczestników szkolenia potwierdzi ich odbiór poprzez podpisanie listy odbioru materiałów szkoleniowych, której wzór zostanie udostępniony Wykonawcy przez Zamawiającego po podpisaniu umowy. 5. Materiały wykorzystywane do realizacji kursu winny być oznaczone zgodnie z Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji. 6. Kurs winien zakończyć się wydaniem przez Wykonawcę certyfikatu/zaświadczenia o ukończeniu kursu. 7. W kalkulacji kosztów kursu należy ująć: a. koszt przeprowadzenia kursu, b. koszt zapewnienia dla każdego uczestnika dostępu do komputera, myszki, niezbędnego oprogramowania, c. koszt zapewnienia materiałów szkoleniowych w formie co najmniej notesu A4 minimum 30 stron, długopisu, d. koszt wydania certyfikatu/zaświadczenia o ukończeniu kursu. Na certyfikatach/zaświadczeniach powinien zostać umieszczony: szczegółowy zakres programowy kursu (wraz z podaniem liczby godzin poszczególnych tematów zajęć). Certyfikaty/zaświadczenia winny być wystawione w języku polskim. e. koszt ubezpieczenie uczestników kursu od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). 8. Do zadań Wykonawcy w ramach realizacji zamówienia należeć będzie również: a. przygotowanie programu kursu, przekazanego do Zamawiającego przed rozpoczęciem kursu, który powinien zawierać w szczególności: • nazwę, czas trwania oraz sposób realizacji kursu, • wymagania wstępne dla uczestników kursu, • plan nauczania określający tematy zajęć oraz ich wymiar z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej, • opis treści – kluczowe punkty kursu w zakresie poszczególnych jego elementów, • wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, które stanowić mogą nie więcej niż 20% wartości kursu, • przewidziane egzaminy. b. przygotowanie i przedstawienie minimum 5 dni roboczych przed rozpoczęciem zajęć (do zatwierdzenia przez Zamawiającego) harmonogramu kursu, zawierającego miejsce i termin, daty i godziny zajęć teoretycznych oraz praktycznych - dla każdego uczestnika. Harmonogram powinien odzwierciedlać zaplanowane wsparcie co najmniej na okres kolejnych 2 miesięcy. Harmonogram powinien zostać wykonany z uwzględnieniem dyspozycyjności każdego uczestnika projektu indywidualnie, oraz z uwzględnieniem uwag Dyrektora Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim. Przygotowany harmonogram powinien zostać dostarczony Zamawiającemu. Korekty/aktualizacje harmonogramu muszą być zgłoszone do Zamawiającego z 3 dniowym wyprzedzeniem (dni robocze) i mogą zostać wprowadzone dopiero po ich akceptacji przez Zamawiającego. W wyjątkowych sytuacjach, niezależnych od Wykonawcy nie pozwalających na zachowanie określonego terminu zmiany harmonogramu (np. choroba uczestnika kursu, odwołanie obecności na zaplanowanych zajęciach w ten sam dzień) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do telefonicznego oraz mailowego poinformowania Zamawiającego o zaistniałej sytuacji niezwłocznie po jej stwierdzeniu. c. przygotowanie odpowiednich materiałów szkoleniowych w formie co najmniej notesu A4 minimum 30 stron, długopis. Materiały szkoleniowe powinny zostać dostarczone uczestnikom w chwili rozpoczęcia kursu, d. prowadzenie dzienników zajęć oraz imiennych list obecności, e. promocji projektu – oznaczenie miejsca realizacji kursu oraz materiałów szkoleniowych (w tym wszystkich wytworzonych w ramach zamówienia dokumentów), f. prowadzenie dokumentacji fotograficznej kursu i przekazanie jej Zamawiającemu na elektronicznym nośniku danych (pendrive lub płyta CD), g. przekazanie Zamawiającemu potwierdzenia odbioru materiałów szkoleniowych, h. prowadzenie zajęć zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w funduszach unijnych w latach 2021-2027, i. przekazywanie Zamawiającemu w formie telefonicznej lub mailowej, niezwłocznie (w okresie nie dłuższym niż 3 dni robocze) informacji o każdym uczestniku, który opuszcza spotkania lub posiada innego rodzaju zaległości. Jako taką sytuację rozumie się opuszczenie przez uczestnika bez wcześniejszego uzasadnienia dwóch spotkań, j. przesłanie do Zamawiającego w terminie 7 dni roboczych od zakończenia zajęć dokumentów potwierdzających ich przeprowadzenie tj. m.in.: • dziennika zajęć oraz listy obecności; • potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych; • potwierdzenie odbioru certyfikatów/zaświadczeń, • ksero certyfikatów/zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu, potwierdzone za zgodność z oryginałem; • fotodokumentacji z kursu (min. 20 zdjęć z całego kursu); • ankiety służące do oceny kursu (przed/po) wypełnionej przez każdego uczestnika kursu. k. stosowanie wytycznych horyzontalnych, wytycznych programowych oraz wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), l. przestrzeganie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony zdrowia na etapie realizacji usługi. 9. Kurs, o którym mowa wyżej musi być przeprowadzony zgodnie z: a. Ustawą z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 560), b. Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1781), 10. Zajęcia prowadzone będą w salach wyposażonych w niezbędny sprzęt komputerowy zapewniony przez Wykonawcę na terenie miasta Nowy Dwór Gdański. Zamawiający dopuszcza możliwość odpłatnego udostępnienia sali znajdującej się w Zespole Szkół w Nowym Dworze Gdańskim, z zastrzeżeniem iż jest to zależne od jej dostępności. W takim przypadku Wykonawca zawrze umowę z Dyrektorem Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdański, poniesie opłaty wynajmu pomieszczeń szkolnych zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkół w Nowym Dworze Gdańskim nr 02/01/2025 z dnia 30 stycznia 2025 r. stanowiącego załącznik nr 11 do SWZ,. Wykonawca zapewni w sali wszystkie rzeczy niezbędne do prawidłowego prowadzenia zajęć. 11. Dopuszcza się realizację zajęć poza miastem Nowy Dwór Gdański. W przypadku realizacji zajęć poza terenem Nowego Dworu Gdańskiego, Wykonawca zapewni dowóz, opiekę i odwiezienie uczniów do Nowego Dworu Gdańskiego, wliczając transport w cenę ofert. 12. Zajęcia muszą być realizowane w dniach i godzinach ustalonych z Dyrektorem Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim. 13. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów w czasie trwania zajęć, jakość i terminowość prowadzonych zajęć oraz szkody wyrządzone przez swoje działania lub zaniechania podczas wykonywania przedmiotu umowy. 14. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli i oceny jakości prowadzonych zajęć. Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie wizyt monitorujących kurs. Dalszy opis dostępny w Załączniku nr 2 do SWZ

3.9.)Główny kod CPV

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

80531200-7 - Usługi szkolenia technicznego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

EDUK@TOR Kursy i Szkolenia Ewa Kotowska-Wyrwas

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8762038850

4.3.3.)Ulica

Łyskowskiego 71

4.3.4.)Miejscowość

Grudziądz

4.3.5.)Kod pocztowy

86-300

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

8500 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00472045/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-15

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

8500 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80500000-9Usługi szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
87 474 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
39 734 zł288 514 zł
Rozstęp międzykwartylowy
248 781 zł
Źródło próbki
CPV 80500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
39 734 zł
Mediana
87 474 zł
Górny kwartyl
288 514 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nowodworski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Dwór Gdański.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80500000-9 (Usługi szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.