Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wycinka i pielęgnacja drzew wraz z opracowaniem szacunku brakarskiego, wycinka samosiejek, usuwanie wiatrołomów, wykonanie nasadzeń zastępczych na terenie obsługiwanym przez 17 WOG Koszalin.

Zamawiający 17 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Koszalin, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wycinka i pielęgnacja drzew wraz z opracowaniem szacunku brakarskiego, wycinka…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: 17 Wojskowy Oddział GospodarczyKoszalin, Zachodniopomorskieopublikowano 21 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 363 184 zł
Konkurencyjność
~4,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

17 Wojskowy Oddział Gospodarczy

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 321203128

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

4-go Marca 3

1.4.2.)Miejscowość

Koszalin

1.4.3.)Kod pocztowy

75-901

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

17wog.przetargi@ron.mil.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://17wog.wp.mil.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a2bfe30-bd84-4b07-af86-a28dd91647fd

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00053878

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Wycinka i pielęgnacja drzew wraz z opracowaniem szacunku brakarskiego, wycinka samosiejek, usuwanie wiatrołomów, wykonanie nasadzeń zastępczych na terenie obsługiwanym przez 17 WOG Koszalin.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa wycinki i pielęgnacja drzew wraz z opracowaniem szacunku brakarskiego, wycinka samosiejek, usuwanie wiatrołomów, wykonanie nasadzeń zastępczych na terenie obsługiwanym przez 17 WOG Koszalin. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. - Ustawą z dnia 16.04.2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2020 r. poz. 55), - Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16.12.2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz. U. poz. 2183) i Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia z 09.10.2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin (Dz. U. poz. 1409).
Co najmniej na 3 dni przed przystąpieniem do prac Wykonawca dostarczy do Zamawiającego wykaz osób i pojazdów przewidzianych do realizacji umowy. (tj. imię i nazwisko, nr dowodu osobistego, marka i numer rejestracyjny pojazdu) w celu umożliwienia wjazdu na tereny jednostek i instytucji. O każdorazowej zmianie osób i sprzętu przewidzianego do realizacji umowy Wykonawca powiadomi Zamawiającego pisemnie z odpowiednim wyprzedzeniem.
Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących u Zamawiającego zasad postępowania z pracownikami niebędącymi obywatelami narodowości polskiej, określonych na podstawie Decyzji nr 107MON z dnia 18.08.2021 r. oraz zasad postępowania w kontaktach z wykonawcami, określonych w Decyzji nr 145/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 13.07.2017 r. Warunkiem uzyskania pozwolenia do wejścia na teren jednostki wojskowej jest uzyskanie pozytywnej opinii w sprawie wstępu na teren jednostki chronionej Dyrektora Zarządu Operacyjnego Służby Kontrwywiadu Wojskowego w Warszawie.
2. Zgodnie z art. 136 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość zebrania Wykonawców w celu bezpośredniego zapoznania się z przedmiotem zamówienia przez Wykonawców, na wniosek Wykonawcy przeprowadzi wizję lokalną. O możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej zainteresowany zgłasza chęć jej odbycia na adres https://portal.platformazakupowa.pl/pn/17wog ogłoszonego postępowania, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze do elektronicznego otwarcia ofert.

3.9.)Główny kod CPV

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

3.10.)Dodatkowy kod CPV

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-07

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-11-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

EKOTON SP. Z O.O.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8513187924

4.3.3.)Ulica

Andryjska 17

4.3.4.)Miejscowość

Szczecin

4.3.5.)Kod pocztowy

71-497

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

266814,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00182729/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

265194,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77211500-7Usługi pielęgnacji drzew
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
363 184 zł
Próbka: 47 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
220 054 zł723 579 zł
Rozstęp międzykwartylowy
503 525 zł
Źródło próbki
CPV 77211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
220 054 zł
Mediana
363 184 zł
Górny kwartyl
723 579 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

17 Wojskowy Oddział Gospodarczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77211500-7 (Usługi pielęgnacji drzew). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.