Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Świadczenie usług serwisowych obejmujących przegląd i naprawę urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu zlokalizowanych na terenie woj. wlkp.

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług serwisowych obejmujących przegląd i naprawę urządzeń klimatyzacyjnych…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 20 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 306 321 zł
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001022972

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Dolna Wilda 80A

1.4.2.)Miejscowość

Poznań

1.4.3.)Kod pocztowy

61-501

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ias.poznan@mf.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wielkopolskie.kas.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-998c21c6-c96d-11ee-a84d-d63fc4d19e65

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00049338

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00104473

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Świadczenie usług serwisowych obejmujących przegląd i naprawę urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu zlokalizowanych na terenie woj. wlkp.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług serwisowych obejmujących gwarancyjne przeglądy okresowe urządzeń klimatyzacyjnych firm Gree i Noxa zainstalowanych w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, zlokalizowanych w Poznaniu, Ostrzeszowie, Nowym Tomyślu, Kościanie, Wrześni, Szamotułach, Gądkach, Pile, Śremie, Rawiczu, Kole, Wągrowcu i Chodzieży.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1.5 do SWZ oraz załączniki do niego.

3.9.)Główny kod CPV

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SO COLD Jarosław Stanek

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6112410545

4.3.3.)Ulica

ul. Szkolna 35D/2

4.3.4.)Miejscowość

Rokietnica

4.3.5.)Kod pocztowy

62-090

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

6940,89 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00296430/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

8280,36 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Różnica pomiędzy wartością umowy 6 940,89 zł (łączna wartość z oferty) a wartością zrealizowanej umowy 8 280,36 zł wynika z faktu, że podczas realizacji umowy wykonano przeglądy dla nowo zamontowanych urządzeń. Zgodnie z zapisami umowy (§ 5 ust. 2) liczba przeglądów, które Wykonawca zobowiązany jest wykonać w trakcie trwania umowy związana jest z liczbą posiadanych urządzeń. Zgodnie z powyższym zmiana liczby urządzeń w trakcie obowiązywania umowy prowadząca do sytuacji zmniejszenia lub zwiększenia się przewidywanej liczby przeglądów dopuszczalna jest bez konieczności sporządzenia stosownego aneksu, a wyłącznie poinformowania Wykonawcy przez Zamawiającego o takich zmianach.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50730000-1Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
306 321 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
186 704 zł511 708 zł
Rozstęp międzykwartylowy
325 004 zł
Źródło próbki
CPV 50730000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
186 704 zł
Mediana
306 321 zł
Górny kwartyl
511 708 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50730000-1 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.