Modernizacja elewacji budynku przy ul. Nowy Zjazd 1 w Warszawie (ETAP 2)
Zamawiający Mazowiecki Zarząd Nieruchomości w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja elewacji budynku przy ul. Nowy Zjazd 1 w Warszawie (ETAP 2)”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 397 240 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
12 sierpnia 2024
Termin ofert: 30 września 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
20 listopada 2024
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MAZOWIECKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI W WARSZAWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 142679734 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleje Jerozolimskie 28 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-024 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 22 840 59 94 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 22 201 29 55 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@mzn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mzn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-4ca45b90-a2ca-43ac-9d3a-2d3947b2c9fd |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00045633 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00454832 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja elewacji budynku przy ul. Nowy Zjazd 1 w Warszawie (ETAP 2) |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45443000-4 - Roboty elewacyjne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45410000-4 - Tynkowanie 45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej 45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej 45421147-6 - Instalowanie krat 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45313100-5 - Instalowanie wind |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-11-15 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-04-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowo "POCAŁUJ"Piotr Pocałuj |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6861341177 |
| 4.3.3.) | Ulica | Konotopska 13 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ożarów Mazowiecki |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-850 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 5682600 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00605927/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-19 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 7 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | niekorzystne warunki pogodowe uniemożliwiające prawidłowe wykonywanie robót |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin wykonania umowy został przesunięty na 1 września 2025 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | wyłączenie z zakresu prac obłożenia pianką rezolową ścian budynku stacji TRAFO |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmniejszenie wynagrodzenia Wykonawcy o 21388,15 zł brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 21388,15 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | konieczność naprawy nadproża w budynku stacji TRAFO |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wzrost wynagrodzenia wykonawcy o 9335,86 zł brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 9335,86 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana dokonana na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy oraz art. 455 ust. 2 ustawy. Przyczyną były: wyłączenie z zakresu umowy części prac związanych z wymianą rynien kanalizacji deszczowej oraz niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające wykonywanie robót. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmniejszenie wartości umowy o 45982,91 zł brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 45982,91 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | wprowadzenie przez Nadzór Autorski nowych elementów boniowania oraz wytycznych dotyczących sposobu wykonania barierek w oknach |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przedłużenie terminu wykonania umowy do 31 października 2025 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 6 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | rezygnacja z remontu schodów wejściowych do budynku, w związku z koniecznością wykonania działań naprawczych tych schodów w zakresie znacznie większym niż pierwotnie zakładany |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmniejszenie wartości umowy o kwotę 215630,78 zł brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 215630,78 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 7 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prawidłowe prowadzenie robót |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przedłużenie terminu wykonania umowy do 2 grudnia 2025 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 5408934,02 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.