Modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej na terenie Gminy Goraj - etap II
Zamawiający Gmina Goraj (Goraj, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej na terenie Gminy Goraj - etap II”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 048 042 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
10 kwietnia 2025
Termin ofert: 25 kwietnia 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
06 czerwca 2025
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
16 stycznia 2026
- Wykonanie umowy
16 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
16 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Goraj |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 950369209 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Bednarska 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Goraj |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 23-450 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL812 - Chełmsko-zamojski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 846858002 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 846858118 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | poczta@goraj.eurzad.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.uggoraj.bip.lubelskie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-4b820c80-ec20-4111-90fc-7aadd6d84f7a |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00041970 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00184947 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zamówienie realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy dla przedsięwzięć w ramach inwestycji B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich” |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej na terenie Gminy Goraj - etap II |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przebudowa sieci oraz przebudowa i budowa przyłączy wodociągowych w miejscowości Gilów w formule „zaprojektuj-wybuduj” |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-05-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-11-15 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Instalatorstwo Sanitarne Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 9223073650 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wólka Panieńska |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Zamość |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 22-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 565800,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00266550/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-08 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność uzyskania zgód właścicieli nieruchomości i wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy o czas potrzebny na ich uzyskanie poprzez wprowadzenie do umowy zmiany nieistotnej dopuszczalnej w świetle art. 454 Pzp |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przedłużony został termin wykonania umowy do dnia 08.12.2025 r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 565800,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.