Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Forest Tychy Sp. z o.o

Wartość umowy
232 848 zł
Umowa zawarta
29 grudnia 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług usuwania, w tym transportu i utylizacji, odpadów niebezpiecznych i medycznych i innych

Zamawiający Spzoz Szpital Kolejowy w Wilkowicach-bystrej (Wilkowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług usuwania, w tym transportu i utylizacji, odpadów niebezpiecznych i…”, wybierając ofertę wykonawcy Sarpi Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o. Wartość umowy: 232 848 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
232 848 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Sarpi Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o. (Dąbrowa Górnicza), wspólnie z: Forest Tychy Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 232 848,00 zł (umowę zawarto 29 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SPZOZ SZPITAL KOLEJOWY W WILKOWICACH-BYSTREJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010657175

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żywiecka 19

1.5.2.)Miejscowość

Wilkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

43-365

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.publiczne@szpital-kolejowy.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://szpital-kolejowy.com/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50f58dbb-8d1a-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług usuwania, w tym transportu i utylizacji, odpadów niebezpiecznych i medycznych i innych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-50f58dbb-8d1a-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00040854

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00070180/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usług usuwania, transportu odpadów niebezpiecznych i medycznych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00587028

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/271/14/DT/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

222083,33 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług usuwania, w tym transportu i utylizacji, odpadów niebezpiecznych i medycznych i innych zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ.
2. Usługa winna być wykonywana zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. „O odpadach” (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy.
3. Transport odpadów z siedziby Zamawiającego do miejsca utylizacji winien być wykonywany specjalistycznym środkiem transportu Wykonawcy, na koszt Wykonawcy.
4. Utylizacja odpadów powinna odbywać się zgodnie z zapisami art. 20 Ustawy z dnia 14 grudnia
2012 r. „O odpadach”. Na powyższą okoliczność Wykonawca powinien przedłożyć stosowny dokument, w którym wskazane będzie miejsce unieszkodliwiania odpadów odbieranych od Zamawiającego.
5. Wykonawca zobowiązany jest do:
1) wskazania miejsca utylizacji (nazwę podmiotu, adres, lokalizację spalarni),
2) wskazania miejsca zastępczego utylizacji (nazwę podmiotu, adres, lokalizację spalarni),
3) potwierdzić, że dysponuje możliwościami pozwalającymi na utylizowanie odpadów medycznych określonych w postępowaniu oraz w ilościach przewidzianych w postępowaniu (możliwości własne lub umowa ze spalarnią).
6. Na czas realizacji zamówienia Wykonawca udostępni nieodpłatnie właściwe kontenery / pojemniki w ilości i o pojemności zapewniającej gromadzenie odpadów w podanej ilości oraz ich usuwanie 3 razy w tygodniu (kontenery1100 l – 6 szt.- samojezdne, pojemniki 120 l – 6 szt.) W przypadku odpadów o kodzie 18 01 02 Wykonawca zobowiązuje się odebrać je w ciągu 72 godzin od momentu zgłoszenia. Wykonawca dostarczać będzie kontenery czyste, zdezynfekowane po każdorazowym odbiorze odpadów.
7. Ważenie odpadów odbywać się będzie każdorazowo w kontenerach, na wadze umiejscowionej w samochodzie Wykonawcy, w obecności pracownika Wykonawcy i pracownika Zamawiającego.
8. Podane w formularzu ofertowym ilości służą tylko do celów porównania ofert. Ostateczna wartość przedmiotu umowy zostanie określona na podstawie faktycznej ilości zamówienia, wynikającej z faktycznego zapotrzebowania Zamawiającego, pomnożonej przez cenę jednostkową z zastrzeżeniem, że minimalny poziom realizacji umowy nie będzie mniejszy niż 70% jej maksymalnej wartości.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90520000-8 - Usługi w zakresie odpadów radioaktywnych, toksycznych, medycznych i niebezpiecznych

90513300-9 - Usługi spalania odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

232848,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

232848,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

232848,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Sarpi Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Forest Tychy Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6291003353

7.3.3)Ulica

Koksownicza 16

7.3.4)Miejscowość

Dąbrowa Górnicza

7.3.5)Kod pocztowy

42-523

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

FOREST będzie zbierał odpady w miejscu i w sposób wskazane w Kontrakcie oraz transportował zebrane odpady do unieszkodliwienia w instalacji SARPI.
b.
FOREST zakupi i dostarczy Zamawiającemu pojemniki na odpady medyczne, zgodnie ze Specyfikacją Warunków Zamówienia.(jeśli dotyczy)
c.
FOREST zapewni mycie i dezynfekcję środków transportu oraz odpowiednie opakowanie odpadów a także ich zgodność z Kontraktem.(jeśli dotyczy)

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

232848,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 153 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
495 000 zł4 600 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 105 000 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
495 000 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 600 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Spzoz Szpital Kolejowy w Wilkowicach-bystrej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wilkowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 232 848 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Sarpi Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o. (Dąbrowa Górnicza). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.