„Rozbudowa drogi powiatowej nr 2018K Biskupice - Targowisko od drogi wojewódzkiej nr 966 w miejscowości Biskupice do drogi gminnej nr 560000K w miejsc. Bodzanów.”
Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce (Wieliczka, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2018K Biskupice - Targowisko od drogi wojewódzkiej nr 966 w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
03 czerwca 2024
Termin ofert: 25 czerwca 2024 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
29 sierpnia 2024
8 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
15 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 356378582 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Sienkiewicza 13 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wieliczka |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-020 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL214 - Krakowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@zdp.wieliczka.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdp.wieliczka.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-02b8107c-218c-11ef-a500-1a0072d5d2bd |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00039506 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-15 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00348069 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2018K Biskupice - Targowisko od drogi wojewódzkiej nr 966 w miejscowości Biskupice do drogi gminnej nr 560000K w miejsc. Bodzanów.” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3. | 2 Przedmiot zamówienia obejmuje | „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2018K Biskupice - Targowisko od drogi wojewódzkiej nr 966 w miejscowości Biskupice do drogi gminnej nr 560000K w miejsc. Bodzanów.” - zgodnie z decyzją nr 2079.2023 z dnia 20.12.2023 nr sprawy: AB.6740.1.6.2023 Zezwolenia na realizację inwestycji drogowej pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2018K Biskupice - Targowisko klasy Z od drogi wojewódzkiej 966 klasy G w miejscowości Biskupice do drogi gminnej nr 560000K klasy L w miejscowości Bodzanów, gm. Biskupice, powiat wielicki – od km 0+007,37 do km 1+579,44” 3.3 Opis przedmiotu zamówienia: Rozbudowa drogi powiatowej nr 2018 K Biskupice – Targowisko klasy Z od drogi wojewódzkiej nr 966 klasy G w miejscowości Biskupice do drogi gminnej nr 560000K klasy L w miejscowości Bodzanów, gm. Biskupice, powiat wielicki – od km 0+007,37 do km 1+579,44. W ramach rozbudowy odcinka drogi powiatowej nr 2018K na odcinku od km 0+007,37 do km 1+579,44 (na długości 1 572,07 m) przewidziano: • rozbudowę jezdni • przebudowę włączenia DP 2018K do DW 966 • budowę chodnika z kostki betonowej • przebudowę wlotu DG 560011K krzyżującej się z drogą powiatową nr 2018K • przebudowę i budowę zjazdów indywidualnych i publicznych • przebudowę pobocza gruntowego • budowę 4 peronów przystankowych • budowę kanalizacji deszczowej • przebudowę rowu przydrożnego • budowę ścieku korytkowego trapezowego za chodnikiem, w miejscu występowania dużego nachylenia terenu przyległego do drogi, • budowę murków oporowych z elementów prefabrykowanych typu „L” • obramowanie murkiem wykonanym z palisad betonowych peronu przystanku autobusowego • rozbiórkę ogrodzeń oraz przebudowę (regulację wysokościową) bram wjazdowych i furtek, • montaż bariery skrajnej drogowej • montaż sztywnej barierki (balustrady) dla pieszych • montaż barierki (poręczy) dla pieszych • umocnienie skarp betonowymi płytami wielootworowymi • odtworzenie lub przełożenie punktów osnowy geodezyjnej • przebudowę 2 odcinków sieci wodociągowej o łącznej długości ok. 23 m • przebudowę sieci gazowej średniego ciśnienia o łącznej długości ok. 700 m • przebudowę kabla nN • rozbudowę oświetlenia ulicznego • przebudowę napowietrznej sieci teletechnicznej Orange Polska S.A. • przebudowę istniejącego kabla światłowodowego P.H.U. "Classcom" • przebudowę istniejącego rurociągu światłowodowego Fi 40 mm P.H.U. "Classcom" • usunięcie 58 szt. drzew oraz 371 m2 krzewów kolidujących z przedmiotowym przedsięwzięciem. 3.4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa będąca załącznikiem C do SWZ w której skład wchodzą: • Projekt budowlany (PZT,PAB,PT) – C1 • Projekt wykonawczy (BD,BE,BIW,BSG,BT)-C2 • Projekt stałej organizacji ruchu -C3 • Inwentaryzacja zieleni kolidującej- C4 • STWIOR -C5 • Operat wodnoprawny C6 • Dokumentacja geotechniczna C7 • Dokumentacja fotograficzna C8 • Inwentaryzacja nieruchomości C9 • Załączniki formalno-prawne C10 • Przedmiar robót – C11 |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 34900000-6 - Różny sprzęt transportowy i części zapasowe 32400000-7 - Sieci 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 15 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE SPÓŁKA AKCYJNA |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 691757950 |
| 4.3.3.) | Ulica | Drogowców 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Dębica |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 39-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 8195882,46 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00477595/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Aneks zawarty na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) oraz § 20 ust 3 pkt. b, d, e, l, m umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W związku z potrzebą wykonania robót dodatkowych, zgodnie z § 20 ust. 3 lit. . b, d, e, l, m umowy, na podstawie protokołu konieczności. - zmiana terminu wykonania umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmniejszenie wartości umowy po wykonaniu obmiarów powykonawczych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmniejszenie wartości umowy po wykonaniu obmiarów powykonawczych. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 361935,82 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 7833946,64 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.