Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
171 717 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odprowadzanie wód opadowych, pochodzących z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni na terenie Gminy Miejskiej Legionowo, przyjmowanych do kanalizacji sanitarnej przez PW-K Legionowo

Zamawiający Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo (Legionowo, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Odprowadzanie wód opadowych, pochodzących z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo“ Sp. z o.o. Wartość umowy: 171 717 zł.

Wartość umowy
171 717 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 stycznia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo“ Sp. z o.o. (Legionowo).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 171 716,76 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000524832

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

marsz. Józefa Piłsudskiego 41

1.5.2.)Miejscowość

Legionowo

1.5.3.)Kod pocztowy

05-120

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.legionowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.legionowo.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odprowadzanie wód opadowych, pochodzących z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni na terenie Gminy Miejskiej Legionowo, przyjmowanych do kanalizacji sanitarnej przez PW-K Legionowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fc68121a-b2e1-4eb8-b63f-5e22d6e25717

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00038484

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00016562/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.18 Odprowadzanie wód opadowych pochodzących z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni na terenie Gminy Legionowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przedmiotowa usługa może być wykonana wyłącznie przez jednego wykonawcę z uwagi na uwarunkowania techniczne o obiektywnym charakterze, które uniemożliwiają powierzenie jej innemu podmiotowi. Z powyższych względów konieczne jest, aby zamówienie zostało powierzone:
Przedsiębiorstwu Wodociągowo-Kanalizacyjnemu „Legionowo” Spółka z o.o.,
z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 16A, 05-120 Legionowo. Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo” Sp. z o.o. (dalej: PW-K) jako jedyny podmiot: posiada decyzję nr 4 z dnia 6.11.2002 r., zmienioną decyzją nr GK.7003.1.2013 z dnia 14.01.2013 r., uprawniającą do dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie miasta Legionowo, realizuje to zadanie zgodnie z Regulaminem dostarczania wody i odprowadzania ścieków, uchwalonym przez Radę Miasta Legionowo – Uchwała Nr V/46/2019 z dnia 27 lutego 2019 r., zmienionym Uchwałą Nr XXXII/490/2021 z dnia 31.08.2021 r., zarządza systemem kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Legionowo

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Rz.271.65.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje świadczenie usługi odprowadzania wód opadowych, pochodzących z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni na terenie Gminy Miejskiej Legionowo, przyjmowanych do kanalizacji sanitarnej będącej w zarządzie PW-K „Legionowo”.
Powierzchnia zanieczyszczona o trwałej nawierzchni z której odprowadzana jest woda opadowa do kanalizacji sanitarnej poprzez wpusty uliczne to 21 570 m2. Po przeliczeniu, uwzględniając średni wieloletni roczny opad z wielolecia dla rejonu Legionowa oraz współczynnik spływu, ilość ścieków odprowadzanych z ww. powierzchni do kanalizacji sanitarnej poprzez wpusty uliczne to 10 802,26 m3/ rok.
Lokalizacje wpustów ulicznych z których woda deszczowa odprowadzana jest do kanalizacji sanitarnej:
1) ulica Fabryczna ( 4 szt.),
2) na terenie Osiedla Młodych (15 szt.),
3) na terenie miasta (20 szt.):
• ul. Sowińskiego odc. ul. Krasińskiego – ul. Chrobrego,
• ul. Sielankowa przy ul. Daliowej,
• ul. Chopina przy ul. Kościuszki,
• ul. Daliowa,
• ul. Parkowa ( przy posesji nr 36),
• ul. Targowa,
• ul. Polna,
• ul. Bałtycka,
• Al. Sybiraków,
• ul. Wrzosowa,
• ul. Nowa.
Powierzchnia zanieczyszczona o trwałej nawierzchni z której odprowadzana jest woda opadowa do kanalizacji sanitarnej poprzez włazy studni kanalizacji sanitarnej to 8 185 m2. Po przeliczeniu uwzględniając średni wieloletni roczny opad z wielolecia dla rejonu Legionowa oraz współczynnik spływu, ilość ścieków odprowadzanych z ww. powierzchni do kanalizacji sanitarnej poprzez włazy studni kanalizacji sanitarnej to 4 099,05 m3/ rok.
Lokalizacje miejsc przy których woda odprowadzana jest do kanalizacji sanitarnej poprzez włazy:
1) ul. Husarska,
2) ul. Siwińskiego,
3) ul. Listopadowa,
4) ul. Kazimierza Wielkiego róg ul. Kościuszki,
5) ul. Matejki róg ul. Skorupki,
6) ul. Pomorska przy nr 10-12,
7) ul. Pomorska przy rondzie Bema,
8) ul. Parkowa przy nr 24A,
9) ul. Hetmańska róg ul. Rycerskiej,
10) ul. Kolejowa róg ul. Targowej,
11) ul. Kolejowa przy nr 86,
12) ul. Kolejowa przy nr 104A,
13) ul. Kolejowa przy nr 122,
14) ul. Bandurskiego róg ul. Wyszyńskiego,
15) ul. Wąska przy nr 34,
16) ul. Dolna przy nr 3 B,
17) ul. Słoneczna róg ul. Zacisznej,
18) ul. Żeromskiego róg ul. Sienkiewicza.
Łączna powierzchnia zanieczyszczona o trwałej nawierzchni z której odprowadzone są wody opadowe do kanalizacji sanitarnej to 29 755 m2, w konsekwencji łączna ilość ścieków odprowadzanych do kanalizacji sanitarnej to 14 901,31 m3/ rok.

4.5.3.)Główny kod CPV

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo“ Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5360012717

7.3.3)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 16a

7.3.4)Miejscowość

Legionowo

7.3.5)Kod pocztowy

05-120

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

171716,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90600000-3Usługi sprzątania oraz usługi sanit…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
373 000 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 650 zł1 192 010 zł
Rozstęp międzykwartylowy
992 360 zł
Źródło próbki
CPV 90600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 650 zł
Mediana
373 000 zł
Górny kwartyl
1 192 010 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legionowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 171 717 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90600000-3 (Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „Legionowo“ Sp. z o.o. (Legionowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.