Budowa budynku laboratorium drogowego wraz z niezbędna infrastrukturą towarzysząca.
Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa budynku laboratorium drogowego wraz z niezbędna infrastrukturą towarzysząca”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 316 211 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2890, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510751250 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Pstrowskiego 28b |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Olsztyn |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 10-602 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@zdw.olsztyn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdw.olsztyn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00031721 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-01-14 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00001124 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp. 1.1 Warunek zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – wpis do odpowiedniego rejestru. Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 1.2. Warunek posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej – zezwolenia, licencje, koncesje lub wpis do rejestru: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. 1.3 Warunek dotyczący określonej sytuacji finansowej lub ekonomicznej: Zamawiający, w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże posiadanie, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed złożeniem informacji, środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 1.000 000,00 PLN. W przypadku, gdy na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, wykonawca/cy przedstawi/wią wartości wyrażone w walutach innych niż polski złoty (PLN), Zamawiający w celu przeprowadzenia oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, dokona przeliczenia danych wartości posługując się średnim kursem waluty ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski i obowiązującym na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. (W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał finansowy i ekonomiczny). 1.4 Warunek, dotyczący zdolności technicznej i zawodowej: 1. Zamawiający w zakresie posiadania zdolności technicznej i zawodowej uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał jedną robotę budowlaną, polegającą na budowie, rozbudowie lub przebudowie, wraz z modernizacją energetyczną (w tym również termomodernizacją), budynku laboratorium lub innego budynku naukowo-badawczego zaliczonego do kategorii IX wg Prawa budowlanego lub budynku użyteczności publicznej lub budynku wielorodzinnego o kubaturze min. 1000 m3, wraz z montażem systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej oraz systemem instalacji fotowoltaicznej, o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł netto. Za wykonane uznane zostaną zadania zakończone i potwierdzone np. protokołem odbioru końcowego lub innym równoważnym dokumentem. 2. dysponuje lub będzie dysponował osobą na stanowisku Kierownika robót, która będzie posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa tj. zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.). Zamawiający dopuszcza uprawnienia odpowiadające uprawnieniom budowlanym wskazanym w warunku, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadających im uprawnień wydanych obywatelom Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem przepisów ustawy Prawo Budowlane, w szczególności art. 12a ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2023 r., poz. 334 z późn. zm.). Po zmianie: WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 5.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy p.z.p. 5.1.1 Warunek zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – wpis do odpowiedniego rejestru. Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 5.1.2. Warunek posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej – zezwolenia, licencje, koncesje lub wpis do rejestru: Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. 5.1.3 Warunek dotyczący określonej sytuacji finansowej lub ekonomicznej: Zamawiający, w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże posiadanie, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed złożeniem informacji, środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 1.000 000,00 PLN. W przypadku, gdy na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, wykonawca/cy przedstawi/wią wartości wyrażone w walutach innych niż polski złoty (PLN), Zamawiający w celu przeprowadzenia oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, dokona przeliczenia danych wartości posługując się średnim kursem waluty ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski i obowiązującym na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. (W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał finansowy i ekonomiczny). 5.1.4 Warunek, dotyczący zdolności technicznej i zawodowej: 1. Zamawiający w zakresie posiadania zdolności technicznej i zawodowej uzna warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał min. jedną robotę budowlaną, polegającą na budowie, rozbudowie lub przebudowie, wraz z modernizacją energetyczną (w tym również termomodernizacją), budynku laboratorium lub innego budynku naukowo-badawczego zaliczonego do kategorii IX wg Prawa budowlanego lub budynku użyteczności publicznej lub budynku wielorodzinnego o kubaturze min. 1000 m3, wraz z montażem systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej oraz systemem instalacji fotowoltaicznej, o łącznej wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł netto. Za wykonane uznane zostaną zadania zakończone i potwierdzone np. protokołem odbioru końcowego lub innym równoważnym dokumentem. W zakresie przedmiotowego warunku udziału w postępowaniu Zamawiający dopuszcza wykonanie więcej niż jednej roboty budowlanej, które łącznie obejmują: - budowę, rozbudowę lub przebudowę budynku laboratorium lub innego budynku naukowo-badawczego zaliczonego do kategorii IX wg Prawa budowlanego lub budynku użyteczności publicznej lub budynku wielorodzinnego o kubaturze min. 1000 m3 oraz - modernizację energetyczną (w tym również termomodernizację), budynku laboratorium lub innego budynku naukowo-badawczego zaliczonego do kategorii IX wg Prawa budowlanego lub budynku użyteczności publicznej lub budynku wielorodzinnego o kubaturze min. 1000 m3, oraz - montaż systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej w budynku laboratorium lub innego budynku naukowo-badawczego zaliczonego do kategorii IX wg Prawa budowlanego lub budynku użyteczności publicznej lub budynku wielorodzinnego o kubaturze min. 1000 m3 oraz - montaż systemu instalacji fotowoltaicznej budynku laboratorium lub innego budynku naukowo-badawczego zaliczonego do kategorii IX wg Prawa budowlanego lub budynku użyteczności publicznej lub budynku wielorodzinnego o kubaturze min. 1000 m3, o łącznej wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł netto. Wymóg modernizacji energetycznej odnosi się do realizacji robót prowadzonych w istniejącym obiekcie (rozbudowa lub przebudowa), natomiast w przypadku realizacji polegającej na budowie nowego budynku wystarczające jest wykazanie spełnienia pozostałych elementów warunku. Za wykonane uznane zostaną zadania zakończone i potwierdzone np. protokołem odbioru końcowego lub innym równoważnym dokumentem. 2. dysponuje lub będzie dysponował osobą na stanowisku Kierownika robót, która będzie posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa tj. zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.). Zamawiający dopuszcza uprawnienia odpowiadające uprawnieniom budowlanym wskazanym w warunku, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadających im uprawnień wydanych obywatelom Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem przepisów ustawy Prawo Budowlane, w szczególności art. 12a ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2023 r., poz. 334 z późn. zm.). |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-01-23 11:00 Po zmianie: 2026-01-29 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-01-23 11:30 Po zmianie: 2026-01-29 11:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-02-21 Po zmianie: 2026-02-27 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.