Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
9 734 611 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
280 dni
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 9 734 611 zł – 10 947 000 złodrzucone: 6wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 593 w miejscowości Kikity

Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 593 w miejscowości Kikity”, wybierając ofertę wykonawcy BUDIMEX SPÓŁKA AKCYJNA. Wartość umowy: 9 734 611 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich w OlsztynieOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
9 734 611 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDIMEX SPÓŁKA AKCYJNA (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 734 611,36 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 9 734 611,36 zł do 10 947 000,00 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 280 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510751250

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pstrowskiego 28b

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-602

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdw.olsztyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdw.olsztyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdw-olsztyn.logintrade.net/zapytania_email,225499,b29a1fc8579c7a81e7791c48a330d4b4.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarzadzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 593 w miejscowości Kikity

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7117bf29-3e76-4548-9865-677054163350

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418127

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038721/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.30 Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 593 w miejscowości Kikity

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00141808

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDW/NZP.TI/TP-2.1/2610/24/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

11291829,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1.Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 593 w miejscowości Kikity,
w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, na terenie Gminy Jeziorany w m. Kikity.

Całkowita długość odcinka drogi objętej rozbudową wyniesie ok. 1,220 km.

Zakres robót objętych niniejszym projektem obejmuje:
- wydzielenie nowego pasa drogowego na terenach przyległych,
- wycinkę kolidujących z przebudową drzew,
- rozbudowę istniejącej nawierzchni do parametrów drogi klasy G i nośności 115 kN/o
- przebudowę i budowę chodników oraz ścieżki rowerowej,
- przebudowę i budowę zjazdów indywidualnych i publicznych,
- przebudowę i budowę odwodnienia:
- przebudowę i budowę rowów przydrożnych i melioracyjnych,
- przebudowę i budowę _ przepustów,
- budowę kanalizacji deszczowej,
- przebudowę i budowę oświetlenia,
- budowę kanału technologicznego,
- przebudowę kolizji z urządzeniami obcymi,
- wykonanie elementów organizacji ruchu,
- prace wykończeniowe i porządkowe,
- zagospodarowanie zieleni w granicach projektowanego pasa drogowego.

3.2.Formularze Kosztorysów Ofertowych w formacie Excel (*.xls) stanowią materiał pomocniczy do przygotowania oferty.

3.3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ oraz załącznikach do nin. SWZ
w szczególności: OPZ z załącznikami oraz wzorze umowy, które Zamawiający udostępnił w wersji elektronicznej na Platformie przetargowej dostępnej pod adresem wskazanym w pkt. 2.2. SWZ, zaś oryginały dokumentów do wglądu w siedzibie Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9734611,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

10947000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9734611,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDIMEX SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

526-10-03-187

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9734611,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

280 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 734 611 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDIMEX SPÓŁKA AKCYJNA (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.