Szkolenia dla uczniów Szkół Powiatu Mogileńskiego w roku szkolnym 2025/2026
Zamawiający Powiat Mogileński (Mogilno, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Szkolenia dla uczniów Szkół Powiatu Mogileńskiego w roku szkolnym 2025/2026”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 108 581 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=267, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
9 wpisów- Ogłoszenie
12 stycznia 2026
Termin ofert: 21 stycznia 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
13 stycznia 2026
- Wynik: częściowo rozstrzygnięty
26 lutego 2026
2 oferty3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
20 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
20 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
10 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
21 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT MOGILEŃSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092350814 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Gabriela Narutowicza 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Mogilno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 88-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL617 - Inowrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@powiatmogilno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://pow-mogilenski.rbip.mojregion.info/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00028684 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-01-13 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00024634 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże, iż posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody na osobie lub w mieniu wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej i użytkowaniem mienia oraz szkody wynikające z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania na sumę gwarancyjną min. 50 000 zł. Uwaga: Zamawiający nie wymaga odrębnej polisy do przedmiotowego kontraktu. Wykonawca spełni wymaganie składając ogólną polisę ubezpieczenia OC, która obejmuje przedmiot zamówienia. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) w części I i II zamówienia: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca wykaże wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców prowadzonego przez właściwego Starostę, na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 7 marca 2016 roku w sprawie numeru ewidencyjnego ośrodka szkolenia kierowców i innego podmiotu prowadzącego szkolenie wzorów dokumentów i pieczęci związanych z utworzeniem i działalnością ośrodka szkolenia kierowców oraz wysokość opłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców i opłat za wydanie poświadczenia potwierdzającego spełnienie dodatkowych wymagań przez ośrodek szkolenia kierowców. b) w części III - VII zamówienia: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych oraz: • dla części III Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia z obsługi wózków jezdniowych, podnośnikowych z bezpieczną wymianą butli gazowych, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 10 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie, • dla części IV Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia operatora koparkoładowarki, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 20 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie, • dla części V Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia operatora walca drogowego, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 10 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie, • dla części VI Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia komputerowego – ECDL Base, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 8 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie, • dla części VII Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia ze spawania, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 30 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełnia warunek, jeżeli wykaże, iż posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody na osobie lub w mieniu wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej i użytkowaniem mienia oraz szkody wynikające z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania na sumę gwarancyjną min. 50 000 zł. Uwaga: Zamawiający nie wymaga odrębnej polisy do przedmiotowego kontraktu. Wykonawca spełni wymaganie składając ogólną polisę ubezpieczenia OC, która obejmuje przedmiot zamówienia. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) w części I i II zamówienia: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca wykaże wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców prowadzonego przez właściwego Starostę, na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 7 marca 2016 roku w sprawie numeru ewidencyjnego ośrodka szkolenia kierowców i innego podmiotu prowadzącego szkolenie wzorów dokumentów i pieczęci związanych z utworzeniem i działalnością ośrodka szkolenia kierowców oraz wysokość opłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców i opłat za wydanie poświadczenia potwierdzającego spełnienie dodatkowych wymagań przez ośrodek szkolenia kierowców. b) w części III - VII zamówienia: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże wpis do Bazy Usług Rozwojowych oraz: • dla części III Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia z obsługi wózków jezdniowych, podnośnikowych z bezpieczną wymianą butli gazowych, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 10 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie, • dla części IV Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia operatora koparkoładowarki, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 20 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie, • dla części V Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia operatora walca drogowego, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 10 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie, • dla części VI Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia komputerowego – ECDL Base, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 8 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie, • dla części VII Wykonawca wykaże iż w okresie 3 ostatnich lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej 2 usługi (w ramach odrębnych umów), polegającej na przeprowadzeniu szkolenia ze spawania, przy czym wartość brutto każdej usługi powinna wynosić co najmniej 30 000,00 zł. Zamawiający dokona oceny spełniania tego warunku na podstawie analizy oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, wykazu usług oraz załączonych dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane należycie. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.7. | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. Zaświadczenia i dokumenty potwierdzające wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych i/lub wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców (w zależności od części, na którą wykonawca składa ofertę). 2. Wykaz wymaganych w rozdziale VIII ust. 2 pkt 4 lit. b usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert – załącznik nr 8 do SWZ; 3. Opłacona polisa lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie określonym w Rozdziale VIII ust. 2 pkt 3. W sytuacji, gdy fakt opłacenia składek nie wynika z samej treści polisy, wykonawca powinien załączyć do polisy inny dokument potwierdzający odprowadzanie stosownych składek (np. wyciąg z konta bankowego lub rachunek. Po zmianie: 1. Zaświadczenia i dokumenty potwierdzające wpis do Bazy Usług Rozwojowych i/lub wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców (w zależności od części, na którą wykonawca składa ofertę). 2. Wykaz wymaganych w rozdziale VIII ust. 2 pkt 4 lit. b usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert – załącznik nr 8 do SWZ; 3. Opłacona polisa lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie określonym w Rozdziale VIII ust. 2 pkt 3. W sytuacji, gdy fakt opłacenia składek nie wynika z samej treści polisy, wykonawca powinien załączyć do polisy inny dokument potwierdzający odprowadzanie stosownych składek (np. wyciąg z konta bankowego lub rachunek. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-01-20 09:00 Po zmianie: 2026-01-21 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-01-20 09:30 Po zmianie: 2026-01-21 09:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-02-18 Po zmianie: 2026-02-19 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.