Roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych”
Zamawiający Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. Dostosowanie budynku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyKluczowe informacje o wykonaniu umowy
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 6750007570 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Jana Matejki 13 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 31-157 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@asp.krakow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.asp.krakow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-64608aa1-7a86-438e-a853-24c868a069c6 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00018375 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-09 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00356140 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych” - inwestycja finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach umowy nr 3/DF-V/AF/2025. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych 45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-09-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-18 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Firma Instalacyjno - Budowlana INDOM Dariusz Jakóbczyk |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6782402051 |
| 4.3.3.) | Ulica | Podgórki Tynieckie 90D |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kraków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 30-398 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1940990,74 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00448001/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Działając na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych wprowadza się zmiany do przedmiotu umowy, spowodowane koniecznością wykonania wymiany instalacji centralnego ogrzewania w budynkach "domków" przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie zgodnie z pkt 1 protokołu konieczności z dnia 20 listopada 2025 roku. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W związku ze zmianami opisanymi jw. wynagrodzenie kosztorysowe Umowy określone w paragrafie 7 ust. 1 Umowy ulega zwiększeniu o kwotę 196 262,75 zł netto. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 241403,18 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Działając na podstawie paragrafu 18 ust. 2 pkt 6) lit. l i lit. m Umowy, w toku realizacji umowy zaszła konieczność wprowadzenia zmian polegających na wykonaniu robót dodatkowych z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze wynikających z zasad wiedzy technicznej określonych w punkcie nr 2 protokołu konieczności z dnia 20 listopada 2025 roku. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W związku ze zmianami opisanymi jw. wynagrodzenie kosztorysowe Umowy określone w paragrafie 7 ust. 1 Umowy ulega zwiększeniu o kwotę 19 681,27 zł netto. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 24207,96 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 792779,98 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Nie |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Działając na podstawie art. 353 Kc w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z art. 73 Dyrektywy Parlamentu Europejskieg i Rady 20214/24/UE z 26.02.2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającą dyrektywę 2024/18/WE, Strony zgodnie postanowiły rozwiązać zawartą umowę z dnia 25 września 2025 roku obejmującą roboty budowlane związane z realizacja zadania inwestycyjnego pn. Dostosowanie budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Smoleńsk 9 w Krakowie dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Porozumienie w sprawie rozwiązania Umowy z dnia 25 września 2025 r. zostało zawarte w dniu 18 grudnia 2025 roku w Krakowie.
Wszelkie roszczenia wynikające z umowy powstałe przed dniem jej rozwiązania zostały zaspokojone w terminie do dnia 30 grudnia 2025 roku, w szczególności w zakresie wykonania i rozliczenia wykonanych robót.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.