Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
364 188 zł
Umowa zawarta
19 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 280 145 zł – 364 188 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 30% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ochrona osób i mienia w Muzeum w Lewkowie Zespole Pałacowo-Parkowym wraz z obsługą systemów monitoringu i ochroną podczas imprez plenerowych

Zamawiający Muzeum w Lewkowie - Zespół Pałacowo-Parkowy (Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Ochrona osób i mienia w Muzeum w Lewkowie Zespole Pałacowo-Parkowym wraz z obsługą…”, wybierając ofertę wykonawcy Agencja Detektywistyczna i Ochrony Joker Sp. z o.o. Wartość umowy: 364 188 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
364 188 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 listopada 2025

    Termin ofert: 1 grudnia 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 stycznia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Agencja Detektywistyczna i Ochrony Joker Sp. z o.o. (Poznań).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 364 188,24 zł (umowę zawarto 19 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 280 144,80 zł do 364 188,24 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum w Lewkowie - Zespół Pałacowo-Parkowy

1.3.)Oddział zamawiającego

Muzeum w Lewkowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367438166

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kwiatkowska 6c

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

63-410

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@muzeumwlewkowie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.muzeumwlewkowie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-be05361e-8303-4a49-bb62-c3d80024d072

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ochrona osób i mienia w Muzeum w Lewkowie Zespole Pałacowo-Parkowym wraz z obsługą systemów monitoringu i ochroną podczas imprez plenerowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-be05361e-8303-4a49-bb62-c3d80024d072

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00018275

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00023995/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Ochrona osób i mienia w Muzeum w Lewkowie Zespole Pałacowo- Parkowym wraz z obsługą systemów monitoringu i ochroną podczas imprez plenerowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00548235

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa ochrony fizycznej i zabezpieczenia technicznego w obiektach Muzeum w Lewkowie Zespole Pałacowo-Parkowym w 202 r. w następującym zakresie:
a. całodobowo przez 1 osobę, umundurowaną, wpisaną na listę kwalifikowanych
pracowników ochrony fizycznej. Średniomiesięczna ilość godzin może ulec zmianie, w zależności od zapotrzebowania.
b. Obsługa CCTV oraz SSP.
c. Monitorowanie systemu sygnalizacji włamania i napadu wraz z użyciem patroli interwencyjnych. Doraźna ochrona fizyczna w postaci grupy interwencyjnej musi być zlokalizowana w miejscu umożliwiającym dojazd do muzealnych obiektów chronionych czasie maksymalnie 25 minut od otrzymania sygnału alarmowego. Wykonawca zapewni pełną, całodobową łączność systemów sygnalizacji włamania i napadu, telewizji przemysłowej w obiektach. Dodatkowo należy zapewnić łączność z pracownikami ochrony za pośrednictwem telefonów komórkowych.
d. obsługa w zakresie ochrony osób i mienia oraz zachowania porządku podczas imprez plenerowych,
e. przechowywanie i konwojowanie kluczy od drzwi wejściowych w sytuacjach alarmowych.
f. konwojowanie muzealiów w uzgodnionych terminach.
g. dokonanie aktualizacji i uzgodnienia planu ochrony muzeum w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia świadczenia usługi.

Monitorowanie polega na zestawieniu połączeń drogą radiową (radia do poszczególnych SSWiN w obiektach - stanowią własność Wykonawcy) i własną telefoniczną ze stacją monitorowania.

Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ oraz wzorze umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

280144,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

364188,24 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

364188,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Agencja Detektywistyczna i Ochrony Joker Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7780041081

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

364188,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 485 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 193 606 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 485 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum w Lewkowie - Zespół Pałacowo-Parkowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 364 188 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Agencja Detektywistyczna i Ochrony Joker Sp. z o.o. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.