Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
169 646 zł
Umowa zawarta
2 stycznia 2026
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utrzymanie (eksploatacja i konserwacja) oświetlenia dróg i terenów Gminy Zator w 2026 r.

Zamawiający Burmistrz Zatora (Zator, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Utrzymanie (eksploatacja i konserwacja) oświetlenia dróg i terenów Gminy Zator w 2026 r”, wybierając ofertę wykonawcy TAURON Nowe Technologie S.A. Wartość umowy: 169 646 zł.

Zamawiający: Burmistrz ZatoraZator, Małopolskie (powiat Oświęcimski →)opublikowano 9 stycznia 2026
Wartość umowy
169 646 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    29 października 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 stycznia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAURON Nowe Technologie S.A. (Wrocław), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 169 646,40 zł (umowę zawarto 2 stycznia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Burmistrz Zatora

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181913

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Zator

1.5.3.)Kod pocztowy

32-640

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

338412215

1.5.8.)Numer faksu

338410206

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zator.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zator.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9b0da8dc-d602-43ec-a9c3-3174e85bf40b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utrzymanie (eksploatacja i konserwacja) oświetlenia dróg i terenów Gminy Zator w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9b0da8dc-d602-43ec-a9c3-3174e85bf40b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00017313

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00050763/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Utrzymanie (eksploatacja i konserwacja) oświetlenia dróg i terenów Gminy Zator w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00502875

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zamierza udzielić zamówienia na
utrzymanie (eksploatacja i konserwacja) oświetlenia dróg i terenów Gminy Zator stanowiącego własność TAURON Nowe
Technologie S.A. w 2025 r. w trybie zamówienia z wolnej ręki. Usługa może być świadczona tylko przez jednego
wykonawcę tj. TAURON Nowe Technologie S.A., z uwagi, iż sieć oświetlenia ulicznego stanowi własność ww. podmiotu.
Dalsza część uzasadnienia w informacjach dodatkowych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie (eksploatacja i konserwacja) w 2026 roku oświetlenia dróg i terenów Gminy Zator,
stanowiącego własność TAURON Nowe Technologie S.A.
Przedmiotem negocjacji będzie określenie warunków umowy, w tym między innymi określenie szczegółowego zakresu
przedmiotu zamówienia, ustalenie postanowień umownych, w tym istotnych dla Zamawiającego, w szczególności wysokości
wynagrodzenia Wykonawcy za realizację usługi , które zostaną wprowadzone do treści zawieranej
umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4.5.3.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

169646,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAURON Nowe Technologie S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 930810615

7.3.3)Ulica

Pl. Powstańców Śląskich 20

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

53-314

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

169646,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Burmistrz Zatora prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zator.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 169 646 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50232100-1 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TAURON Nowe Technologie S.A. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.