Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
48 433 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 11) Część 1 – Usługa polegająca na wykonaniu jakościowego wykrywania RNA wirusa HIV-1 w ludzkiej surowicy lub osoczu, wykonana metodą RT-PCR stanowiąca test potwierdzający w rozpoznaniu zakażeń HIV na zlecenie podmiotów wymienionych w tabeli
    Wartość umowy
    19 943 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2Usługa polegająca na wykonaniu jakościowego wykrywania RNA wirusa HIV-1 w ludzkiej surowicy lub osoczu, wykona-na metodą RT-PCR stanowiąca test potwierdzający w rozpoznaniu zakażeń HIV na zlecenie podmiotów wskazanych w tabeli nr 2 (Chorzów
    Cena wybranej oferty
    28 490 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa polegająca na wykonaniu jakościowego wykrywania RNA wirusa HIV-1 w ludzkiej surowicy lub osoczu, wykonana metodą RT-PCR stanowiąca test potwierdzający w rozpoznaniu zakażeń HIV

Zamawiający Krajowe Centrum ds. AIDS (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa polegająca na wykonaniu jakościowego wykrywania RNA wirusa HIV-1 w ludzkiej…”, wybierając ofertę wykonawcy DIAGNOSTYKA S.A. Łączna wartość ofert: 48 433 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Krajowe Centrum ds. AIDSWarszawa, Mazowieckieopublikowano 8 stycznia 2026
Łączna wartość ofert
48 433 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    11 grudnia 2025

    Termin ofert: 19 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 stycznia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma DIAGNOSTYKA S.A. za łącznie 48 433,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Krajowe Centrum ds. AIDS

1.3.)Oddział zamawiającego

Krajowe Centrum ds. AIDS

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010361670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Samsonowska 1

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-829

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

aids@aids.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.aids.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

aids.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa polegająca na wykonaniu jakościowego wykrywania RNA wirusa HIV-1 w ludzkiej surowicy lub osoczu, wykonana metodą RT-PCR stanowiąca test potwierdzający w rozpoznaniu zakażeń HIV

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-87e44758-2abc-43d6-b4d0-19e07f3e2911

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00014529

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00663630/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Wykonanie testów do potwierdzenia obecności przeciwciał ludzkiego wirusa upośledzenia odporności.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00593658

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

52360,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część 1 – Usługa polegająca na wykonaniu jakościowego wykrywania RNA wirusa HIV-1 w ludzkiej surowicy lub osoczu, wykonana metodą RT-PCR stanowiąca test potwierdzający w rozpoznaniu zakażeń HIV
na zlecenie podmiotów wymienionych w tabeli nr 1 w OPZ (Wałbrzych, Wrocław, Zgorzelec, Zielona Góra).

4.5.3.)Główny kod CPV

85145000-7 - Usługi świadczone przez laboratoria medyczne

4.5.5.)Wartość części

21560,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa polegająca na wykonaniu jakościowego wykrywania RNA wirusa HIV-1 w ludzkiej surowicy lub osoczu, wykona-na metodą RT-PCR stanowiąca test potwierdzający w rozpoznaniu zakażeń HIV na zlecenie podmiotów wskazanych w tabeli nr 2 (Chorzów, Kraków, Nowy Sącz, Rzeszów)

4.5.3.)Główny kod CPV

85145000-7 - Usługi świadczone przez laboratoria medyczne

4.5.5.)Wartość części

30800 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

19943,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

19943,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

19943,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DIAGNOSTYKA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6751265009

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

19943,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

28490,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

28600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

28490,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DIAGNOSTYKA S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6751265009

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

48433,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85145000-7Usługi świadczone przez laboratoria…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Krajowe Centrum ds. AIDS prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 48 433 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85145000-7 (Usługi świadczone przez laboratoria medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DIAGNOSTYKA S.A. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.