Modernizacja budynku z przeznaczeniem na magazyn ochrony ludności i obrony cywilnej
Zamawiający Gmina Izbicko (Izbicko, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja budynku z przeznaczeniem na magazyn ochrony ludności i obrony cywilnej”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 316 211 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2116, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
03 października 2025
Termin ofert: 17 października 2025 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
30 października 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
08 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA IZBICKO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531413219 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Powstańców Śląskich 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Izbicko |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 47-180 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 774617221 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@izbicko.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.izbicko.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3add8510-4d3b-42a5-a15f-58122d332261 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00014156 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-08 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00455276 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie „Modernizacja budynku z przeznaczeniem na magazyn Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej” jest finansowane ze środków budżetu państwa, w formie dotacji celowej przyznanej przez Wojewodę Opolskiego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja budynku z przeznaczeniem na magazyn ochrony ludności i obrony cywilnej |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku z przeznaczeniem na magazyn ochrony ludności i obrony cywilnej. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne 71300000-1 - Usługi inżynieryjne 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45410000-4 - Tynkowanie 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45422000-1 - Roboty ciesielskie 45443000-4 - Roboty elewacyjne 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych 71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów 71246000-4 - Określenie i spisanie ilości do budowy 71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków 71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych 71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-22 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | B & B Budownictwo Sp. z o.o. , |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7561992445 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Polna 3 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Jędrynie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 47-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 336405,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00506337/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wystąpienie robót dodatkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | aneks nr 1 do umowy z dn. 10.12.2025r. Zmiana wynagrodzenia pierwotnego |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 431638,02 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 431638,02 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.