Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Usuwanie szkód spowodowanych ruchem zakładu górniczego w nawierzchniach dróg oraz infrastrukturze na terenie Gminy Bytom w 2025r.

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu (Bytom, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usuwanie szkód spowodowanych ruchem zakładu górniczego w nawierzchniach dróg oraz…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w BytomiuBytom, Śląskieopublikowano 8 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu

1.2.)Oddział zamawiającego

MZDIM Bytom

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240136989

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Smolenia 35

1.4.2.)Miejscowość

Bytom

1.4.3.)Kod pocztowy

41-902

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzdim.bytom.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bb9d2b35-1957-4ae3-bb7e-09c395720fe8

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00013434

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-08

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00161545

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Usuwanie szkód spowodowanych ruchem zakładu górniczego w nawierzchniach dróg oraz infrastrukturze na terenie Gminy Bytom w 2025r.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.PEŁNA NAZWA ZADANIA

„Usuwanie szkód spowodowanych ruchem zakładu górniczego, w nawierzchniach dróg, chodników, obiektach inżynieryjnych, infrastrukturze drogowej oraz infrastrukturze służącej do odbioru wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Bytom w 2025r.” NAZWA ZADANIA NA POTRZEBY UMIESZCZENIA NA PLATFORMIE ZAKUPOWEJ: „Usuwanie szkód spowodowanych ruchem zakładu górniczego w nawierzchniach dróg oraz infrastrukturze na terenie Gminy Bytom w 2025r.” 2. Przedmiotem zamówienia jest usuwanie szkód spowodowanych ruchem zakładu górniczego w nawierzchniach dróg, chodników, obiektach inżynieryjnych, infrastrukturze drogowej oraz infrastrukturze służącej do odbioru wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Bytom w 2025 roku. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje: I. JEZDNIE I CHODNIKI a) Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej do 5 m2 łącznie z ułożeniem taśmy bitumicznej 50 mm x 10 mm na stykach nawierzchni, b) Mechaniczna rozbiórka nawierzchni bitumicznej gr. 10 cm + cięcie piłą mechaniczną nawierzchni bitumicznej na głębokość 6 do 10 cm, c) Ręczne ułożenie nawierzchni bitumicznej gr. 5 cm. (w-wa wiążąca), d) Ręczne ułożenie nawierzchni bitumicznej gr. 5 cm. (w-wa ścieralna) z ułożeniem taśmy bitumicznej 50 mm x 10 mm na stykach nawierzchni, e) Mechaniczne ułożenie nawierzchni bitumicznej gr. 5 cm. (w-wa wiążąca), f) Mechaniczne ułożenie nawierzchni bitumicznej gr. 5 cm. (w-wa ścieralna) z ułożeniem taśmy bitumicznej 50 mm x 10 mm na stykach nawierzchni, g) Frezowanie nawierzchni bitumicznej o gr. do 10 cm, h) Regulacja pionowa krat ściekowych ulicznych, i) Regulacja pionowa włazów kanałowych j) Regulacja pionowa studzienek dla zaworów wodociągowych i gazowych, k) Regulacja pionowa studzienek teletechnicznych, l) Wykonanie nowej podbudowy z korytowaniem, m) Rozebranie obrzeży betonowych od 6x20 cm do 8x30 cm oraz ułożenie nowych obrzeży 8x30 cm lub 6x20 cm, n) Przestawienie obrzeży betonowych 6x20 cm lub 8x30 cm, o) Rozebranie krawężnika betonowego 15x30 cm, p) Ułożenie nowego krawężnika betonowego 15x30 cm na ławie betonowej z oporem, q) Przestawienie krawężników kamiennych 20x35 cm + ława betonowa zwykła, r) Przestawienie krawężników betonowych 15x30 cm lub 20x30 cm + ława betonowa zwykła, s) Mechaniczne wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego o gr. w-wy 20 cm, t) Remont cząstkowy nawierzchni chodnika z: kostki kamiennej 5x7 cm, tzw. mozaiki lub kostki kamiennej nieregularnej do 9x11 cm, kostka kamienna 100% odzysk, u) Remont cząstkowy nawierzchni z kostki betonowej gr. od 6 cm do 8 cm lub z płyt betonowych od 30x30 cm. do 50x50 cm materiał betonowy 75% odzysk, v) Remont nawierzchni chodnika z kostki betonowej nowej gr. 8 cm. szarej na podsypce cementowo-piaskowej, w) Zalewanie szczelin. II. ORGANIZACJA RUCHU (awaryjne zabezpieczenie do czasu rozpoczęcia usuwania szkód oraz w czasie prowadzenia robót związanych z ich usuwaniem) a) Czasowe ustawienie znaku drogowego (procentowy udział materiału + montaż i demontaż) Znaki z grupy A900, B i C 800, D600, b) Czasowe ustawienie słupka do znaku drogowego z grupy A900, B i C 800, D600 lub tablicy (procentowy udział materiału + montaż i demontaż), c) Czasowe ustawienie skrajnika drogowego U-21a/b na podstawie gumowej (procentowy udział materiału + montaż + demontaż), d) Czasowe ustawienie zapór drogowych typu U-20a/b, U-20c, U-3c/d wraz z słupkami na podstawie gumowej (procentowy udział materiału+ montaż + demontaż), e) Czasowe ustawienie informatora drogowego (informatory dla pieszych i kierujących) (procentowy udział materiału + montaż i demontaż) + ANALOGIA, f) Odtworzenie uszkodzonej detekcji sygnalizacji (pętli indukcyjnych) wraz z dostrojeniem, g) Odtworzenie oznakowania poziomego (cienkowarstwowo), h) Wymiana lub naprawa uszkodzonych barier drogowych betonowych i stalowych. III. POBOCZA a) Plantowanie poboczy IV. KANALIZACJA DESZCZOWA a) Kanalizacja deszczowa (zabudowa wpustów ulicznych z podłączeniem do sieci kanalizacji deszczowej), b) Remont studni kanałowych kanalizacji deszczowej o średnicy DN 1000 lub DN 1200, c) Mechaniczne czyszczenie kanałów deszczowych. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanową: 1) Załącznik nr 1.1 do SWZ – Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB); 2) Załącznik nr 1.2 do SWZ - Przedmiar Robót; 3) Załącznik nr 1.3 do SWZ - Rozliczenie zlecenia – wzór; 4) Załącznik nr 2 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne. 5. Poszczególne ilości przedmiarowe są orientacyjne (szacunkowe). Faktyczne ilości robót zlecanych w okresie realizacji zamówienia mogą się różnić od ilości zakładanych (szacowanych), w zależności od występujących potrzeb Zamawiającego. Płatnik/ Kopalnia zastrzega sobie prawo do nie wykorzystania kwoty maksymalnego wynagrodzenia zakresu podstawowego do 60% wartości maksymalnej umowy. 6. Wykonawcy będzie przysługiwać wynagrodzenie stanowiące iloczyn faktycznie wykonanych robót na podstawie zleceń i cen podanych w formularzu ofertowym, z uwzględnieniem obowiązującego podatku VAT. 7. W wycenie robót Wykonawca winien uwzględnić koszty opracowania projektów organizacji ruchu na: a. awaryjne oznakowanie miejsca powstałej szkody, b. oznakowanie miejsca robót związanych z usunięciem szkody, c. koszty ewentualnego opracowania zmiany programu sygnalizacji i wprowadzenia programu na obiekcie. 8. Koszt ewentualnych objazdów komunikacji zbiorowej wynikający z zamknięcia odcinka drogi stanowiącego trasę komunikacji zbiorowej określony w wycenie przez przewoźnika poniesie Płatnik/ Kopalnia na podstawie odrębnej ugody. 9. Wykonawca winien: a. przystąpić do zabezpieczenia zgłoszonej przez Poszkodowanego szkody niezwłocznie, w czasie nie dłuższym niż 12 godzin, licząc od momentu otrzymania telefonicznego zlecenia, potwierdzonego później mailem; b. przystąpić niezwłocznie do wykonania napraw uszkodzeń w czasie nie dłuższym niż następny dzień roboczy, licząc od daty otrzymania zlecenia. 10. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania w dyspozycji zarówno osób oraz sprzętu specjalistycznego niezbędnego do realizacji zleceń. Wykonawca winien posiadać na stanie magazynowym znaki z grupy A900, B i C 800, D600 i elementy oznakowania, w szczególności: a. oznakowania jednostronnego zawężenia jezdni; b. odcinkowego zamknięcia ulic; c. oznakowania deformacji jezdni. 11. Zamawiający określa minimalny wymagany 36-miesięczny okres gwarancji na wykonane roboty i zastosowane materiały, liczony od dnia końcowego odbioru robót (zgodnie z protokołem końcowym). Zaoferowany przez Wykonawcę okres gwarancji będzie stanowił jedno z kryteriów oceny ofert, punktowane zgodnie z cz. XVII SWZ. 12. Podczas prowadzenia robót w pasie drogowym Wykonawca jest zobowiązany dokonać ich prawidłowego oznakowania, zgodne z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (j.t. Dz. U. z 2022 r. poz. 2377). Wykonawca odpowiada za właściwe oznakowanie miejsca robót i ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i wyrządzone szkody podczas wykonywanych robót w mieniu oraz w stosunku do osób trzecich. W momencie uzyskania informacji o powstałej szkodzie górniczej Wykonawca robót działający na zlecenie Zamawiającego przystąpi w trybie natychmiastowym do oznakowania miejsca szkody i bieżącej jego kontroli. 13. Materiały pozyskane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia stanowią jego własność i winny być przez niego zagospodarowane i / lub zutylizowane zgodnie z zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (j.t. Dz. U. 2023r. poz. 1587).

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

34928110-2 - Bariery drogowe

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych

44130000-0 - Studzienki kanalizacyjne

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ZRD ORFIN spółka komandytowa

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6452519873

4.3.3.)Ulica

ul. Sikorskiego 5a

4.3.4.)Miejscowość

Radzionków

4.3.5.)Kod pocztowy

41-922

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

735232,50 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00259505/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-14

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

735232,50 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.