Remonty nawierzchni bitumicznych na terenach Gminy Miasto Lębork
Zamawiający Gmina Miasto Lębork (Lębork, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remonty nawierzchni bitumicznych na terenach Gminy Miasto Lębork”, wybierając ofertę wykonawcy POL-DRÓG PÓŁNOC SP. Z O.O. Wartość umowy: 189 019 zł. Złożono 1 ofertę.
- Wartość umowy
- 189 019 zł
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
08 stycznia 2026
1 oferta1 wykonawca - Wykonanie umowy
26 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy POL-DRÓG PÓŁNOC SP. Z O.O. (PIŁA), średnia firma.
- 2
UmowaWartość umowy: 189 019,02 zł (umowę zawarto 17 grudnia 2025 r.).
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.
- 4
TerminOkres realizacji umowy: do 30 sierpnia 2026 r..
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miasto Lębork |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 770979737 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | Armii Krajowej 14 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Lębork |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 84-300 |
| 1.5.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL636 - Słupski |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | wim@um.lebork.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.lebork.pl |
| 1.7.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.8.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Remonty nawierzchni bitumicznych na terenach Gminy Miasto Lębork |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-70cc08c7-951a-4c28-b0bc-0a153087b7e8 |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00013059 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2026-01-08 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Nie |
| 2.11.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.13.) | Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy | Nie |
Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy |
| 3.1.1.) | Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki | Zamówienie powtórzone udzielone dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia podstawowego objętego umową nr WIM.272.Z.7.2025.MJ z dnia z dnia 25.03.2025 r. (ogłoszenie o zamówieniu 2025/BZP 00106746/01 z dnia 17 lutego 2025 |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Numer referencyjny | WIM.271.Z.39.2025 |
| 4.2.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.3.) | Wartość zamówienia | 189019,02 PLN |
| 4.4.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 4.5.1.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie robót brukarskich na terenach Gminy Miasto Lębork szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz opis usług objętych zamówieniem oraz ich szacunkowe ilości zostały zawarte w opisie przedmiotu zamówienia. |
| 4.5.3.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 4.5.4.) | Dodatkowy kod CPV | 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic |
Zakończenie postępowania
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania | Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy |
Oferty
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Liczba otrzymanych ofert lub wniosków | 1 |
| 6.1.1.) | Liczba otrzymanych ofert wariantowych | 0 |
| 6.1.2.) | Liczba ofert dodatkowych | 0 |
| 6.1.3.) | Liczba otrzymanych od MŚP | 1 |
| 6.1.4.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego | 0 |
| 6.1.5.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG | 0 |
| 6.1.6.) | Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.1.7.) | Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.2.) | Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem | 189019,02 PLN |
| 6.3.) | Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem | 189019,02 PLN |
| 6.4.) | Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | 189019,02 PLN |
| 6.5.) | Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną | Nie |
| 6.6.) | Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową | Nie |
Wykonawca, któremu udzielono zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia | Nie |
| 7.2.) | Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy | Średni przedsiębiorca |
| 7.3.) | Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | |
| 7.3.1) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | POL-DRÓG PÓŁNOC SP. Z O.O. |
| 7.3.2) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5840202978 |
| 7.3.3) | Ulica | WAWELSKA 106 |
| 7.3.4) | Miejscowość | PIŁA |
| 7.3.5) | Kod pocztowy | 64-920 |
| 7.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 7.3.7.) | Kraj | Polska |
| 7.4.) | Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom? | Nie |
Umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-17 |
| 8.2.) | Wartość umowy/umowy ramowej | 189019,02 PLN |
| 8.3.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | do 2026-08-30 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.