Modernizacja dróg wojewódzkich w zakresie wyeliminowania miejsc niebezpiecznych - Rozbudowa skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 558 i 562 w m. Dyblin w formie ronda wraz z oświetleniem
Zamawiający Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja dróg wojewódzkich w zakresie wyeliminowania miejsc niebezpiecznych -…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Zarząd Dróg Wojewódzkich, ul. Dworcowa 80, 85-010 Bydgoszcz |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 9561969536 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Dworcowa 80 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Bydgoszcz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 85-010 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL613 - Bydgosko-toruński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@zdw-bydgoszcz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.zdw-bydgoszcz.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-61e2c7f8-40ff-468f-9b8b-e586c9f3fe46 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00012458 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-08 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00112369 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Planowane jest dofinasowanie z Programu: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 Priorytet: 4 Fundusze Europejskie na rzecz spójności i dostępności komunikacyjnej regionu Działanie: 4.3 Infrastruktura drogowa |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja dróg wojewódzkich w zakresie wyeliminowania miejsc niebezpiecznych - Rozbudowa skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 558 i 562 w m. Dyblin w formie ronda wraz z oświetleniem |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | W zakres niniejszego zadania wchodzą w szczególności następujące elementy robót | 1) Wykonanie robót branży drogowej, 2) Wykonanie robót branży sanitarnej, 3) Wykonanie robót branży elektrycznej, 4) Wykonanie robót branży telekomunikacyjnej, 2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 oraz wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-05-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PRZEDSIĘBIORSTWEM ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 4660128889 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wojska Polskiego 8 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lipno |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 87-600 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 5169001,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00258581/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-11 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na podstawie § 18 ust. 7 umowy nr ZDW.N4.363.03.2025 z dnia 30.05.2025 r. Strony ustalają, że zawarcie aneksu nr 1 związane jest ze zmianą osoby Kierownika Budowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Treść § 9 ust. 1 umowy nr ZDW.N4.363.03.2025, brzmiała | Przedstawicielem i reprezentującym Wykonawcę na terenie budowy jest Kierownik Budowy – p. Michał Lazarowski, tel. 662 297 895 2. Treść § 9 ust. 1 umowy nr ZDW.N4.363.03.2025, otrzymuje brzmienie: Przedstawicielem i reprezentującym Wykonawcę na terenie budowy jest Kierownik Budowy – p. Kamil Flakowski, tel. 602 218 983 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | 1. Na podstawie §18 ust. 2 pkt 16) umowy nr ZDW.N4.363.03.2025 w związku z art. 455 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn.zm.) Strony ustalają, że zawarcie aneksu związane jest ze zmianą terminu realizacji przedmiotu umowy, z powodu wystąpienia robót nieprzewidzianych, zamiennych i zwiększających, ujętych w PK nr 1, PK nr 2 i PK nr 3. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Treść § 2 ust. 1 umowy nr ZDW.N4.363.03.2025, otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Strony ustalają, że zawarcie Aneksu nr 3 związane jest ze sprostowaniem podstawy prawnej zmiany wynagrodzenia i terminu realizacji przedmiotu umowy (dla okoliczności wynikających z Protokołu Konieczności nr 2) dokonanej w Aneksie nr 2. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy Pzp Strony ustalają, że zawarcie aneksu związane jest z koniecznością zmiany wysokości wynagrodzenia, z powodu wystąpienia robót budowlanych ujętych w PK nr 1 i PK nr 3, |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 5600375,03 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.