Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
379 909 zł
Umowa zawarta
2 grudnia 2025
Okres realizacji
od 2 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

”Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta w Trzebini na 2026 rok”.

Zamawiający Gmina Trzebinia (Trzebinia, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „”Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta w…”, wybierając ofertę wykonawcy POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Wartość umowy: 379 909 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina TrzebiniaTrzebinia, Małopolskie (powiat Chrzanowski →)opublikowano 7 stycznia 2026
Wartość umowy
379 909 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,2 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 379 909,17 zł (umowę zawarto 2 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Trzebinia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258032

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Marszałka Piłsudskiego 14

1.5.2.)Miejscowość

Trzebinia

1.5.3.)Kod pocztowy

32-540

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

327111045, 327111046

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.trzebinia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.trzebinia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ccb50bc6-8b28-459e-b213-8128c0ce87f4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

”Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym na rzecz Urzędu Miasta w Trzebini na 2026 rok”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ccb50bc6-8b28-459e-b213-8128c0ce87f4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00006649

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00037681/21/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Poczta na rok 2026.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00462937

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SO.OAG.271.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

450000,0 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest ”Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym (w tym w zakresie doręczania decyzji podatkowych) i zagranicznym głównie do Włoch, Niemiec, Francji, Danii, Czech i na Węgry, sporadycznie USA) na rzecz Urzędu Miasta w Trzebini, w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych i ich zwrotów na 2026 rok”.
Świadczenie niżej wymienionych usług pocztowych, dla przesyłek:
1) w obrocie krajowym i zagranicznym ekonomicznych i priorytetowych:
a) przesyłek listowych nierejestrowanych,
b) przesyłek listowych rejestrowanych nadanych i doręczonych za pokwitowaniem lub za potwierdzeniem odbioru,
2) w obrocie krajowym paczek pocztowych ekonomicznych i priorytetowych,
3) w obrocie zagranicznym paczek pocztowych priorytetowych,
4) przesyłek kurierskich,
oraz za przesyłki rejestrowane zwracane do Zamawiającego po wyczerpaniu możliwości ich doręczenia lub wydania odbiorcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

64113000-1 - Usługi pocztowe dotyczące paczek

64100000-7 - Usługi pocztowe i kurierskie

64110000-0 - Usługi pocztowe

64121000-0 - Multimodalne usługi kurierskie

64121200-2 - Usługi dostarczania paczek

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

379909,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

379909,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

379909,17 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 010684960

7.3.3)Ulica

Rodziny Hiszpańskich

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-940

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

379909,17 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Trzebinia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trzebinia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 379 909 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64112000-4 (Usługi pocztowe dotyczące listów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.