Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
602 925 zł
Umowa zawarta
23 grudnia 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla budynków użyteczności publicznej GMINY ŁUKOWICA.”

Zamawiający Gmina Łukowica (Łukowica, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla budynków użyteczności…”, wybierając ofertę wykonawcy PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o. Wartość umowy: 602 925 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ŁukowicaŁukowica, Małopolskie (powiat Limanowski →)opublikowano 5 stycznia 2026
Wartość umowy
602 925 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 listopada 2025

    Termin ofert: 2 grudnia 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    05 stycznia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 602 924,54 zł (umowę zawarto 23 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łukowica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892452

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowica

1.5.2.)Miejscowość

Łukowica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-606

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

183301521

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@lukowica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lukowica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.bip.malopolska.pl/uglukowica

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedszkole Samorządowe „Miś Uszatek” w Łukowicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371871690

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowica 348

1.5.2.)Miejscowość

Łukowica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-606

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48183335018

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przedszkole348@interia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pslukowica.przedszkolna.net

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łukowicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371833206

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowica 285

1.5.2.)Miejscowość

Łukowica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-606

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+4818 3335012

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

splukowica@vp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ww.splukowica.edupage.org

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371821404

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowica 286

1.5.2.)Miejscowość

Łukowica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-606

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48183335066

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

opsluko@pro.onet.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gopslukowica.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Łukowicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371903183

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowica 349

1.5.2.)Miejscowość

Łukowica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-606

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48183335043

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

goksit@lukowica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.goksit.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ochotnicza Straż Pożarna w Łukowicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371028373

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowica 310

1.5.2.)Miejscowość

Łukowica

1.5.3.)Kod pocztowy

34-606

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48183335010

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

osplukowica75@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

osplukowica.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Przyszowej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7372124311

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przyszowa 484

1.5.2.)Miejscowość

Przyszowa

1.5.3.)Kod pocztowy

34-604

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

183336008

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przyszowa@interia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sp1przyszowa.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przyszowej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371022962

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przyszowa 34

1.5.2.)Miejscowość

Przyszowa

1.5.3.)Kod pocztowy

34-604

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 18 333 60 16

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sp.przyszowa2@wp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://sp2przyszowa.malopolska.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla budynków użyteczności publicznej GMINY ŁUKOWICA.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-968117cc-c1c9-4a0a-a9bb-5df5a1c1b27f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00005171

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00040547/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla budynków użyteczności publicznej GMINY ŁUKOWICA.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00548927

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.d/2/TP/11/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

538012,75 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E do budynków użyteczności publicznej GMINY ŁUKOWICA wyszczególnionych w pkt.3 .
2. Dostarczenie gazu ma odbywać się na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji gazu (umowy kompleksowej) w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 833 ze zm.) zwana dalej „Prawo energetyczne”, obejmująca sprzedaż i dystrybucję paliwa gazowego na potrzeby Zamawiającego przez okres 12 m-cy ( nie wcześniej niż od 01.01.2025r.) do instalacji znajdujących się w niżej wymienionych budynkach (miejscach odbioru):
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Kompleksowa dostawa paliwa gazowego ma odbywać się do instalacji znajdujących się w niżej wymienionych budynkach (miejscach odbioru):
Szacunkowe zapotrzebowanie na gaz [kWh]:
1. Budynek Urzędu Gminy (ZAZ, ZOE, żłobek) 400 000
2. Przedszkole Samorządowe w Łukowicy 100 000
3. Szkoła Podstawowa w Łukowicy 300 000
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Przyszowej 300 000
5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Przyszowej 160 000
6. GOPS w Łukowicy 30 000
7. GOKSiT w Łukowicy 60 000
8. Świetlica wiejska w Przyszowej 40 000
9. Ośrodek Zdrowia w Łukowicy 150 000
10. Obora Podworska w Łukowicy 40 000
11. Budynek OSP w Łukowicy 50 000
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SWZ nr: 6.1, 6.2, 10 i 11 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.
Łączne, przewidywane zużycie paliwa gazowego na 12 m-cy (dla wszystkich miejsc odbioru) wynosi: 1 630 000 kWh.
Uwaga : W/w obiekty zasilane są ze stacji regazyfikacji LNG z wyjątkiem pozycji 4,5 i 8 które zasilane są z sieci gazowej dystrybucyjnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09120000-6 - Paliwa gazowe

65210000-8 - Przesył gazu

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

602924,54 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

602924,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

602924,54 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272706082

7.3.3)Ulica

ul. Jana Kazimierza 3

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-248

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

602924,54 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

realizacja zamówienia od 01.01.2026r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łukowica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łukowica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 602 925 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.