"Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łącko (osiedle Podgrabie) - etap III"
Zamawiający Gmina Łącko (Łącko, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łącko (osiedle Podgrabie) - etap III”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 048 042 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Łącko |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 491892423 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Łącko 445 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łącko |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 33-390 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 18 4140710 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 18 4140740 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@lacko.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.lacko.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d5f3f229-2e06-4768-9ba7-b6471a79bcd3 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00630048 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-31 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00444827 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | "Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łącko (osiedle Podgrabie) - etap III" |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Łącko, które obejmują budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Łącko, osiedle Podgrabie, na zasadach określonych w SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-10 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Usługi Sprzętowe i Budowlane ALKOP Aleksander Lachor |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7371052555 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kłodne |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 34-654 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 480000,02 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00544967/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Z uwagi na występowanie niesprzyjających warunków pogodowych (opady deszczu i śniegu, ujemne temperatury) które uniemożliwiały prawidłowe wykonanie prac, w szczególności z uwagi na technologię oraz zgodność z odpowiednimi normami i przepisami (łącznie 11 dni roboczych), Strony stwierdziły zasadność wydłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin wykonania przedmiotu umowy do 30.12.2025 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 480000,02 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.