Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
538 740 zł
Umowa zawarta
23 grudnia 2025
Okres realizacji
od 25 grudnia 2025 do 25 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

usługa Asysty Technicznej Zintegrowanego Systemu Comarch ERP Egeria 6 firmy Comarch S.A

Zamawiający 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z POlikliniką SP ZOZ w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „usługa Asysty Technicznej Zintegrowanego Systemu Comarch ERP Egeria 6 firmy Comarch S.A”, wybierając ofertę wykonawcy Comarch Polska S.A. Adres: Aleja Jana Pawła II 39A, 31-864 Kraków NIP: 6751387586, REGON: 120705696. Wartość umowy: 538 740 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
538 740 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Comarch Polska S.A. Adres: Aleja Jana Pawła II 39A, 31-864 Kraków NIP: 6751387586, REGON: 120705696 (Kraków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 538 740,00 zł (umowę zawarto 23 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 25 grudnia 2025 r. do 25 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

5 Wojskowy Szpital Kliniczny z POlikliniką SP ZOZ w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351506868

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wrocławska 1-3

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

30-901

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam@5wszk.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://5wszk.com.pl/zamowienia-publiczne

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-feee7dbc-721d-43d4-9c3f-062fd3e68e78

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

usługa Asysty Technicznej Zintegrowanego Systemu Comarch ERP Egeria 6 firmy Comarch S.A

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-feee7dbc-721d-43d4-9c3f-062fd3e68e78

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00629456

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00078800/88/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Usługa serwisowania i wsparcia technicznego Zintegrowanego Systemu Informatycznego Egeria na okres 12 miesięcy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2024.1320) zwanej dalej „Ustawą PZP” lub „PZP” poniżej progów unijnych. Zaproszony podmiot jest producentem oprogramowania

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

139/ZP/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

438000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

usługa Asysty Technicznej Zintegrowanego Systemu Comarch ERP Egeria 6 firmy Comarch S.A na zasadach określonych w zaproszeniu

4.5.3.)Główny kod CPV

72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

538740,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

538740,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Comarch Polska S.A. Adres: Aleja Jana Pawła II 39A, 31-864 Kraków NIP: 6751387586, REGON: 120705696

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6751387586

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

538740,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-12-25 do 2026-12-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72267000-4Usługi w zakresie konserwacji i nap…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 508 772 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
524 439 zł2 258 022 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 733 584 zł
Źródło próbki
CPV 72267000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
524 439 zł
Mediana
1 508 772 zł
Górny kwartyl
2 258 022 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

5 Wojskowy Szpital Kliniczny z POlikliniką SP ZOZ w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 538 740 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72267000-4 (Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Comarch Polska S.A. Adres: Aleja Jana Pawła II 39A, 31-864 Kraków NIP: 6751387586, REGON: 120705696 (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.