Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
193 767 zł
Umowa zawarta
19 grudnia 2025
Okres realizacji
do 11 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Mechaniczne profilowanie i wałowanie nawierzchni dróg gruntowych w 2026 roku

Zamawiający Gmina Czerwonak (Czerwonak, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Mechaniczne profilowanie i wałowanie nawierzchni dróg gruntowych w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy BDT Wysocki Paweł. Wartość umowy: 193 767 zł.

Zamawiający: Gmina CzerwonakCzerwonak, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 29 grudnia 2025
Wartość umowy
193 767 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    01 grudnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 grudnia 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BDT Wysocki Paweł (Murowana Goślina).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 193 766,76 zł (umowę zawarto 19 grudnia 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 11 grudnia 2026 r..

  • 4

    Zamówienie zostało udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERWONAK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Źródlana 39

1.5.2.)Miejscowość

Czerwonak

1.5.3.)Kod pocztowy

62-004

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bz@czerwonak.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwonak.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Mechaniczne profilowanie i wałowanie nawierzchni dróg gruntowych w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8d426604-d865-4508-b817-beda24514c0e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00624911

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00025503/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.34 Mechaniczne profilowanie i wałowanie nawierzchni dróg gruntowych w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00567891

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający w dniu 25 września 2025 r. ogłosił postępowanie w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zmianami), w którym przewidział przewidział udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp.
Ze względu na rozpoznane potrzeby w zakresie konieczności zwiększenia zapotrzebowania na mechaniczne profilowanie i wałowanie nawierzchni dróg gruntowych istnieje konieczność zawarcia nowej umowy i przeznaczenia dodatkowych środków na wykonanie niezbędnych napraw. Wydział Dróg planuje zawrzeć umowę na wykonanie robót budowlanych podobnych do zamówienia podstawowego.
Wartość zamówienia uzupełniającego do umowy nr WD.272.3.16.2024 z dnia 27 listopada 2024 r. wynosi 195 000,00 zł brutto, a zatem nie przekracza kwoty, która została określona w SWZ dotyczącej zamówienia podstawowego i została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZ.271.48.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

158536,58 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot umowy obejmuje naprawę zniszczonych nawierzchni dróg gruntowych poprzez mechaniczne profilowanie i zagęszczanie (poprzez wałowanie), na powierzchni do 880 758,00 m2.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BDT Wysocki Paweł

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7773349062

7.3.4)Miejscowość

Murowana Goślina

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

193766,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-11

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerwonak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwonak.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 193 767 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BDT Wysocki Paweł (Murowana Goślina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.