Specjalistyczne usługi opiekuńcze- rehabilitacja
Zamawiający Miejsko-gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gowarczowie (Gowarczów, Świętokrzyskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Specjalistyczne usługi opiekuńcze- rehabilitacja”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 280 190 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=256, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~3,7 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Zdrowie i opieka społeczna (CPV 85)
- woj. Świętokrzyskie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GOWARCZOWIE |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | MGOPS |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 292442390 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | PLAC XX-LECIA 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gowarczów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 26-225 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL721 - Kielecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@opsgowarczow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bip.gops.gowarczow |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00624653 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-29 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00610465 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | Przedmiotem zamówienia jest: specjalistyczne usługi opiekuńcze- rehabilitacja na potrzeby realizacji projektu pn. „Usługi społeczne i zdrowotne-szansą na lepsze życie w Gminie Gowarczów współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet FESW. 09 Usługi społeczne i zdrowotne, Działanie FESW.09.04 Zwiększenie dostępności usług społecznych i zdrowotnych 2.2 Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik Nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia należy dostosować dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy. Zamawiający wymaga, aby prowadzenie usług umożliwiły swobodne i bezpieczne poruszanie się osobom niepełnosprawnym (sposób realizacji zamówienia winien zapewniać w pełni dostępność i bezpieczeństwo tym osobom). 2.3 Kod i nazwa zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 85312500 - Usługi rehabilitacji 2.4 Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp - informuje, że odstępuje od wymogu zatrudnienia osób przewidzianych do realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę w myśl art. 95 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że przedmiot zamówienia w zakresie usług jakim jest przedmiot zamówienia nie wyczerpuje znamion definicji pracy wynikającej z Kodeksu pracy. Zauważyć też należy, iż rehabilitanci/fizjoterapeuci najczęściej są osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej lub przedsiębiorcami prowadzącymi własną działalność gospodarczą, a w takim przypadku realizacja usług tego rodzaju następuje o umowy cywilnoprawnej. Osoby wykonujące te czynności działają samodzielnie, także w tym rozumieniu, że same wyznaczają sobie zadania i same te zadania realizują. Wiec nie zostanie spełniona zależność w rozumieniu KP o której mowa w art. 95 ustawy Pzp.".. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest: specjalistyczne usługi opiekuńcze- rehabilitacja na potrzeby realizacji projektu pn. „Usługi społeczne i zdrowotne-szansą na lepsze życie w Gminie Gowarczów współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027, Priorytet FESW. 09 Usługi społeczne i zdrowotne, Działanie FESW.09.04 Zwiększenie dostępności usług społecznych i zdrowotnych 2.2 Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik Nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia należy dostosować dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy. Zamawiający wymaga, aby prowadzenie usług umożliwiły swobodne i bezpieczne poruszanie się osobom niepełnosprawnym (sposób realizacji zamówienia winien zapewniać w pełni dostępność i bezpieczeństwo tym osobom). 2.3 Kod i nazwa zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 85312500 - Usługi rehabilitacji 2.4 Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp - informuje, że odstępuje od wymogu zatrudnienia osób przewidzianych do realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę w myśl art. 95 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że przedmiot zamówienia w zakresie usług jakim jest przedmiot zamówienia nie wyczerpuje znamion definicji pracy wynikającej z Kodeksu pracy. Zauważyć też należy, iż rehabilitanci/fizjoterapeuci najczęściej są osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej lub przedsiębiorcami prowadzącymi własną działalność gospodarczą, a w takim przypadku realizacja usług tego rodzaju następuje na podstawie umowy cywilnoprawnej. Osoby wykonujące te czynności działają samodzielnie, także w tym rozumieniu, że same wyznaczają sobie zadania i same te zadania realizują. Wiec nie zostanie spełniona zależność w rozumieniu KP o której mowa w art. 95 ustawy Pzp.".. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-12-31 09:00 Po zmianie: 2026-01-02 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-12-31 10:00 Po zmianie: 2026-01-02 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-01-29 Po zmianie: 2026-01-31 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).