Termomodernizacja Przedszkola Samorządowego nr 1, im. ks. Józefa Pawłowskiego w Proszowicach wraz z dostosowaniem obiektu dla osób z niepełnosprawnościami
Zamawiający Gmina Proszowice (Proszowice, Małopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Termomodernizacja Przedszkola Samorządowego nr 1, im. ks. Józefa Pawłowskiego w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Proszowice |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 351556033 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. 3 Maja 72 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Proszowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL214 - Krakowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 12 386-10-05 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | um@proszowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.proszowice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00621368 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-28 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00574472 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.7. | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Przed wyborem najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu: 1) którym mowa w Części V pkt 1 – wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat liczonym wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, wraz z podaniem ich rodzaju (budowa, przebudowa, rozbudowa, modernizacja budynku wraz z zagospodarowaniem terenu), wartości robót, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, 2) którym mowa w Części V pkt 2 – wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat liczonym wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, wraz z podaniem ich rodzaju oraz podaniem powierzchni docieplonych ścian, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, 3) którym mowa w Części V pkt 3 – wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat liczonym wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, wraz z podaniem ich rodzaju z podaniem mocy łącznej instalacji fotowoltaicznej, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty. Wykaz robót budowlanych stanowi Załącznik 4-Zmiana do SWZ. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, 4) o którym mowa w Części V pkt 4 - wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z podaniem uprawnień, doświadczenia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykaz osób stanowi Załącznik 5 do SWZ. Po zmianie: Przed wyborem najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu: 1) którym mowa w Części V pkt 1 – wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat liczonym wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, wraz z podaniem ich rodzaju (budowa lub przebudowa lub rozbudowa lub modernizacja budynku wraz z budową windy), wartości robót, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, 2) którym mowa w Części V pkt 2 – wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat liczonym wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, wraz z podaniem ich rodzaju oraz podaniem powierzchni docieplonych ścian, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, 3) którym mowa w Części V pkt 3 – wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat liczonym wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, wraz z podaniem ich rodzaju z podaniem mocy łącznej instalacji fotowoltaicznej, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty. Wykaz robót budowlanych stanowi Załącznik 4-Zmiana do SWZ. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, 4) o którym mowa w Części V pkt 4 - wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z podaniem uprawnień, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykaz osób stanowi Załącznik 5 do SWZ. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-12-29 11:00 Po zmianie: 2025-12-31 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-12-29 11:30 Po zmianie: 2025-12-31 11:30 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-01-27 Po zmianie: 2026-01-29 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.