Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa sprzętu w ramach zadania pn. „Zapewnienie ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Halinów” – sprzęt kwaterunkowy

Zamawiający Gmina Halinów (Halinów, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa sprzętu w ramach zadania pn. Zapewnienie ochrony ludności i obrony…”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina HalinówHalinów, Mazowieckie (powiat Miński →)opublikowano 23 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 300 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,5 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Halinów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269172

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Spółdzielcza

1.5.2.)Miejscowość

Halinów

1.5.3.)Kod pocztowy

05-074

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

halinow@halinow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.halinow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0e6fad67-62bf-46a8-9e8f-eede4e0203fc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa sprzętu w ramach zadania pn. „Zapewnienie ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Halinów” – sprzęt kwaterunkowy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0e6fad67-62bf-46a8-9e8f-eede4e0203fc

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00621081

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00018077/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup i dostawa sprzętu w ramach zadania pn. „Zapewnienie ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Halinów” – sprzęt kwaterunkowy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00531070

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.26.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

235690,18 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa sprzętu w ramach zadania pn. „Zapewnienie ochrony ludności i obrony cywilnej w Gminie Halinów” – sprzęt kwaterunkowy.
SPRZĘT KWATERUNKOWY Ilość
1. Spodniobuty 10 szt.
2. Gumowce 20 szt.
3. Płaszcze przeciwdeszczowe 50 szt.
4. Stół składany z ławkami 20 szt.
5. Mata izolacyjna/karimata 80 szt.
6. Koc wojskowy 80 szt.
7. Ręcznik kąpielowy 80 szt.
8. Ręcznik do twarzy mały 80 szt.
9. Łózko polowe składane 80 szt.
10. Śpiwór 80 szt.
11. Poduszka 80 szt.
12. Lampa oświetleniowa na dynamo 40 szt.
13. Latarka szperacz 30 szt.
14. Zbiornik na wodę z kranikiem 50 szt.
15. Lampa namiotowa z akumulatorem 6 szt.
16. Przedłużacz zwykły na zwijadle - bębnie 3 x 2,5 mm2 8 szt.
17. Przedłużacz siłowy na zwijadle 5x 4,0 mm2 8 szt.
18. Rozdzielnica 5 szt.

4.5.3.)Główny kod CPV

39522520-8 - Łóżka polowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

39522540-4 - Śpiwory

39516120-9 - Poduszki

39514100-9 - Ręczniki

39113600-3 - Ławki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 7 ustawy Pzp: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
Art. 263 ustawy Pzp: Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający dnia 4 grudnia 2025 r. dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej, którą złożył Wykonawca METALZBYT-HURT SP. Z O.O. Podpisanie umowy miało odbyć się 11 grudnia 2025 r. i tego samego dnia Wykonawca przesłał do Zamawiającego pismo, że odstępuje od podpisania umowy, tym samym skutecznie odmówił zawarcia umowy i uchylił się od jej podpisania. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp w związku z art. 263 ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

169360,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

852592,95 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39522520-8Łóżka polowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 586 zł476 059 zł
Rozstęp międzykwartylowy
260 473 zł
Źródło próbki
CPV 39522· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
215 586 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
476 059 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Halinów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Halinów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39522520-8 (Łóżka polowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.