Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk – Etap II
Zamawiający Gmina Głusk (Dominów, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk – Etap II”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4145, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Lubelskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA GŁUSK |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 431019980 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Rynek 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dominów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 20-388 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL814 - Lubelski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 81-75-18-760 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@glusk.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.glusk.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-276e970f-5ef5-4d6d-8e6b-2639dc9a6e59 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00616296 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-22 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00264506 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zamówienie jest realizowane w ramach Projektu: „Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk” realizowanego w ramach Działania 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 1,2,3,4,5,6) Priorytetu V Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk – Etap II |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 2.2. | Część nr 2 – Budowa ciągu pieszego z odwodnieniem w miejscowości Ćmiłów Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu | „Poprawa dostępności komunikacji publicznej na terenie gminy Głusk” Działanie 5.1 Niskoemisyjny transport miejski (typ projektu 1,2,3,4,5,6) Priorytet V Zrównoważona mobilność miejska programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Zakres robót dla zadania: Przedmiotem inwestycji jest budowa ciągu pieszego z odwodnieniem w miejscowości Ćmiłów. Zakres opracowania obejmuje budowę rowu otwartego i krytego oraz budowę ciągu pieszego z kostki brukowej betonowej bezfazowej. Zaprojektowano ciąg dla pieszych szerokości 2,60 m po śladzie istniejącego ciągu o nawierzchni z gruzu betonowego. Ciąg zaczyna się od krawędzi drogi gminnej ul. Rumiankowej do granicy pasa drogi wojewódzkiej 835 tj. krawędzi istniejącego zjazdu. Długość projektowanego ciągu wynosi około 165m. Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: Roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, budowa odwodnienia, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe. 4. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj. - przedmiar robót budowlanych, projekt techniczny, STWiOR dla części nr 2. 5. Obowiązki wykonawcy robót budowlanych szczegółowo określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ Przedmiotowa inwestycja przyczynia się do realizacji celów środowiskowych zgodnie z zasadą DNSH, czyli „nie czyń znaczącej szkody”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-22 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 4 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Król Stanisław STANDROG Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7120303669 |
| 4.3.3.) | Ulica | Orlanda |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lublin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 20-712 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 188190,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00342176/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-11-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana umowy dokonana na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy pzp z uwagi na zlecenie wykonania robót dodatkowych, zgodnie z protokołem konieczności z dnia 01.10.25 r.Po rozstrzygnięciu procedury przetargowej i podpisaniu umowy na zadanie zapadła decyzja RG na prośbę mieszkańców m.Ćmiłów o wykonaniu oświetlenia ciągu pieszego na budowanym odcinku-ze względów bezpieczeństwa. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Parag.9 ust.1 umowy otrzymuje brzmienie:Strony ustalają, że za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w parag.2 Wykonawca otrzyma całkowite wynagrodzenie ryczałtowe w wysok.netto: 175764,23 zł, brutto 216 190,00 zł wraz z podatkiem 23%VAT |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 28000,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 216190,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.