Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Remont drogi gminnej nr 580191K w km 0+000,00-0+100,00 oraz 0+116,00-0+947,00 w miejscowości Kobylec, gmina Łapanów

Zamawiający Gmina Łapanów (Łapanów, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont drogi gminnej nr 580191K w km 0+000,00-0+100,00 oraz 0+116,00-0+947,00 w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŁapanówŁapanów, Małopolskie (powiat Bocheński →)opublikowano 22 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 676 483 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŁAPANÓW

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660677

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Łapanów 34

1.4.2.)Miejscowość

Łapanów

1.4.3.)Kod pocztowy

32-740

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lapanow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lapanow.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ff8329ac-2e6c-4bd1-93ee-6aae796cf836

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00614394

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-22

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00407633

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Remont drogi gminnej nr 580191K w km 0+000,00-0+100,00 oraz 0+116,00-0+947,00 w miejscowości Kobylec, gmina Łapanów

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówinia jest: Remont drogi gminnej nr 580191K w km 0+000,00-0+100,00 oraz 0+116,00-0+947,00 w miejscowości Kobylec, gmina Łapanów

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja będąca załącznikami do SWZ.
Wyliczenia należy przeprowadzić w oparciu o załączony Przedmiar Prac w połączeniu z wizją lokalną miejsca przedmiotowej inwestycji.
Wykonawca wywiezie materiał z rozbiórki na odl. do10 km na plac składowy Zamawiającego – zgodnie z przedmiarem.

Zastosowane w dokumentacji nazwy producentów lub znaki towarowe służą tylko i wyłącznie doprecyzowaniu przedmiotu zamówienia i określeniu standardów technicznych i funkcjonalnych oraz określeniu standardów jakościowych i technologicznych. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie produktów nie gorszych pod względem posiadanych parametrów jakościowych i technicznych od produktów określonych za pomocą nazw producentów pod warunkiem, że oferowane produkty posiadają parametry techniczne i jakościowe co najmniej takie same lub lepsze jak produkty podane za pomocą nazw producenta w dokumentacji.

UWAGA:
1. Zalecane jest, aby Wykonawca przed złożeniem oferty odbył wizję w terenie w celu zaznajomienia się z sytuacją faktyczną oraz specyfiką obiektu i dokładnym zakresem prac.
2. Wykonawca przedłoży harmonogram rzeczowo - finansowy w najpóźniej w dniu zawarcia umowy zgodny z załączonym wzorem do postępowania . Wprowadzenie zmian w harmonogramie nie będzie traktowane jako zmiany umowy i nie będzie wymagało zawarcia aneksu do umowy.
3. Prace muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, sztuką budowlaną oraz z zachowaniem wysokich standardów estetycznych, uwzględniających charakter obiektu.
4. Prowadzić roboty budowlane zgodnie z wymogami STWiORB
5. W przypadku zajęcia terenu prywatnego (działek) przy prowadzeniu inwestycji wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z zajętym terenem.
6. Wykonać prace przygotowawcze, zorganizować zaplecze techniczno - socjalne i teren budowy oraz wszystkie roboty towarzyszące niezbędne do kompleksowej realizacji przedmiotu umowy.
7. Przygotować rozliczenie końcowe robót, protokoły odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu, polisę ubezpieczeniową, protokół przekazania placu budowy, oświadczenie kierownika budowy o wykonaniu robót zgodnie z przepisami.

3.9.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45232452-5 - Roboty odwadniające

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia

2 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe "LIMDROG" Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371878261

4.3.3.)Ulica

Matki Boskiej Bolesnej 87

4.3.4.)Miejscowość

Limanowa

4.3.5.)Kod pocztowy

34-600

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

568770 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00465351/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-19

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

konieczność wykonania robót dodatkowych i wystąpieniem niesprzyjających warunków atmosferycznych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W trakcie realizacji robót związanych z wykonaniem podbudowy drogi, na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że warunki gruntowe nie spełniają wymaganej nośności określonej w specyfikacji wykonania i odbioru robót. Stwierdzono obecność dużej ilości związków organicznych oraz związków ilastych w istniejącej podbudowie. W celu zapewnienia wymaganej nośności podbudowy konieczne było wykonanie dodatkowej wymiany podbudowy na powierzchni 232,00 m². Przyjęte rozwiązanie było niezbędne dla zapewnienia trwałości i jakości realizowanego zadania. Strony ustaliły termin wykonania umowy do 20 grudnia 2025 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

37748,95

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

606518,95 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 483 zł
Próbka: 99 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 004 zł1 381 768 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 023 764 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 004 zł
Mediana
676 483 zł
Górny kwartyl
1 381 768 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łapanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łapanów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.