Remont drogi gminnej Nr 112052E w miejscowości Gowarzów - ETAP 1
Zamawiający Gmina Gidle (Gidle, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont drogi gminnej Nr 112052E w miejscowości Gowarzów - ETAP 1”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 635 266 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
08 września 2025
Termin ofert: 23 września 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
22 października 2025
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 grudnia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA GIDLE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 151398675 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Pławińska 22 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gidle |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-540 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 34 327-20-27 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zampubliczne@gidle.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.gidle.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ade35925-f787-4e95-a880-3cd9d75d7509 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00613511 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00412215 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont drogi gminnej Nr 112052E w miejscowości Gowarzów - ETAP 1 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3.1. | Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn | „Remont drogi gminnej nr 112052E w miejscowości Gowarzów” – ETAP 1, w ramach ww. przedmiotu zamówienia należy wykonać nową nawierzchnię jezdni na długości 850 mb, od 0+000.00 do 0+850.00 zgodnie z dokumentacją projektową, miejsce rozpoczęcia inwestycji graniczy z działką o numerze ewidencyjnym 244 obręb 0005 Gowarzów. Planowana inwestycja zlokalizowana jest w województwie łódzkim, powiecie radomszczańskim, na działce o nr ewidencyjnym 87 obręb Gowarzów, Gmina Gidle. Zakres robót: 1. Wykonanie nowej nawierzchni jezdni na długości 850 mb i szerokości zmiennej od 3,8 m do 5 m. 2. Przed wykonaniem warstwy ścieralnej należy oczyścić nawierzchnię i skropić ją kationową emulsją bitumiczną. 3. Konstrukcja jezdni – warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S - 5 cm 4. Nawierzchnię jedni należy wykonać ze spadkiem daszkowym 2% 5. Wykonanie nawierzchni poboczy z kruszywa łamanego 0/31,5 mm o szerokości 0,75 m i grubości 10 cm. Pobocze należy wykonać ze spadkiem poprzecznym 8%. 6. Regulacja pionowa studzienek, 7. Uporządkowanie terenu prowadzonych robót. 3.2. W rejonie znaków geodezyjnych, słupków granicznych, studni rewizyjnych, podziemnej infrastruktury technicznej itp. wszelkie roboty należy prowadzić sposobem ręcznym z zachowaniem należytej ostrożności, w celu niedopuszczenia do ich naruszenia i zniszczenia. 3.3. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę co najmniej: 5 lat gwarancji na cały przedmiot zamówienia licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego wykonania przedmiotu zamówienia. 3.4. Wykonawca zobowiązany jest: - sporządzić dokumentację powykonawczą w dwóch egzemplarzach w języku polskim, - zapewnić obsługę geodezyjną inwestycji w celu wytyczenia robót i sporządzenia operatów geodezyjnych powykonawczych. Wykonawca zobowiązany jest również do przekazania wszelkich oświadczeń, certyfikatów i dokumentów niezbędnych Inwestorowi zgodnie z przepisami Prawa budowlanego. 3.5. Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest: a) zabezpieczyć i oznakować teren budowy (tablice informacyjne, ostrzegawcze), b) przygotować i wdrożyć organizację ruchu na czas prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (jeżeli jest wymagane uzyskać uzgodnienia, pozwolenie na zajęcie pasa drogowego oraz ponieść koszty jego zajęcia jeśli takie wystąpią). c) powiadomić właścicieli działek sąsiednich i ewentualne osoby przebywające na działkach sąsiednich o prowadzonych robotach. 3.6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót został zawarty w załączniku nr 10 SWZ stanowiący dokumentację projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót. Uwaga: Przedmiar robót zostały załączony w celach informacyjnych. Nie stanowi on podstawy do obliczenia ceny przez Wykonawcę. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 55 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 260685380 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Przedborska 84 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Włoszczowa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 29-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 231055,50 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00489580/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 231055,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).