REWITALIZACJA LINII KOLEJOWEJ nr 302 Strzegom – Marciszów na odcinku Grabina Śląska – Roztoka, od km 41,595 do km 46,445, etap I
Zamawiający Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „REWITALIZACJA LINII KOLEJOWEJ nr 302 Strzegom – Marciszów na odcinku Grabina Śląska –…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
15 grudnia 2025
Termin ofert: 15 stycznia 2026 07:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
19 grudnia 2025
- Zmiana ogłoszenia
29 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
08 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
13 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 czerwca 2026
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 001255179 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Krakowska 28 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wrocław |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 50-425 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL514 - Miasto Wrocław |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.publiczne@dsdik.wroc.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://dsdik.wroc.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00613221 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-19 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00599564 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | WYKONAWCY UBIEGAJĄCY SIĘ O ZAMÓWIENIE PUBLICZNE MUSZĄ SPEŁNIAĆ NIŻEJ WYMIENIONE WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DOTYCZĄCE ZDOLNOŚCI TECHNICZNEJ LUB ZAWODOWEJ. 1. Warunek ten zostanie spełniony, gdy Wykonawca wykaże wykonanie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: 1) minimum 2 zadań związanych z rewitalizacją / modernizacją / budową / przebudową linii kolejowej o wartości brutto min. 20 000 000,00 zł każde zadanie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane. 2. Warunek ten zostanie spełniony, gdy Wykonawca wykaże dysponowanie oraz podstawę do dysponowania następującymi osobami: a) PROJEKTANT BRANŻY TOROWEJ Wymagana liczba osób: 1. KWALIFIKACJE ZAWODOWE: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej kolejowej bez ograniczeń w zakresie kolejowych obiektów budowlanych lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: w ciągu ostatnich 10 lat doświadczenie przy opracowaniu minimum 1 dokumentacji technicznej związanej z rewitalizacją lub modernizacją lub budową lub przebudową linii kolejowej; b) KIEROWNIK BUDOWY / ROBÓT KOLEJOWYCH Wymagana liczba osób: 1. KWALIFIKACJE ZAWODOWE: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej kolejowej bez ograniczeń w zakresie kolejowych obiektów budowlanych lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: minimum 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku: Kierownik Budowy / Kierownik Robót, w tym doświadczenie przy nadzorowaniu minimum 2 zadań związanych z rewitalizacją lub modernizacją lub budową lub przebudową linii kolejowej o wartości brutto min. 20 000 000,00 zł każde zadanie; c) PROJEKTANT BRANŻY MOSTOWEJ Wymagana liczba osób: 1. KWALIFIKACJE ZAWODOWE: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej mostowej bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: doświadczenie przy opracowaniu minimum 1 dokumentacji technicznej związanej z rewitalizacją lub modernizacją lub budową lub przebudową linii kolejowej w zakresie obiektów inżynieryjnych kolejowych; d) KIEROWNIK ROBÓT MOSTOWYCH Wymagana liczba osób: 1. KWALIFIKACJE ZAWODOWE: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej mostowej bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: minimum 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku: Kierownik Budowy / Kierownik Robót, w tym doświadczenie przy nadzorowaniu minimum 2 zadań związanych z rewitalizacją lub modernizacją lub budową lub przebudową linii kolejowej w zakresie obiektów inżynieryjnych kolejowych o wartości brutto min. 1 000 000,00 zł każde zadanie, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonywania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Po zmianie: WYKONAWCY UBIEGAJĄCY SIĘ O ZAMÓWIENIE PUBLICZNE MUSZĄ SPEŁNIAĆ NIŻEJ WYMIENIONE WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU DOTYCZĄCE ZDOLNOŚCI TECHNICZNEJ LUB ZAWODOWEJ 1. Warunek ten zostanie spełniony, gdy Wykonawca wykaże wykonanie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: 1) minimum 2 zadań związanych z rewitalizacją / modernizacją / budową / przebudową linii kolejowej o wartości brutto min. 20 000 000,00 zł każde zadanie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane. 2. Warunek ten zostanie spełniony, gdy Wykonawca wykaże dysponowanie oraz podstawę do dysponowania następującymi osobami: a) PROJEKTANT BRANŻY TOROWEJ Wymagana liczba osób: 1. KWALIFIKACJE ZAWODOWE: uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej kolejowej bez ograniczeń w zakresie kolejowych obiektów budowlanych lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: w ciągu ostatnich 10 lat doświadczenie przy opracowaniu minimum 1 dokumentacji technicznej związanej z rewitalizacją lub modernizacją lub budową lub przebudową linii kolejowej; b) KIEROWNIK BUDOWY / ROBÓT KOLEJOWYCH Wymagana liczba osób: 1. KWALIFIKACJE ZAWODOWE: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej kolejowej bez ograniczeń w zakresie kolejowych obiektów budowlanych lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: minimum 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku: Kierownik Budowy / Kierownik Robót, w tym doświadczenie przy nadzorowaniu minimum 2 zadań związanych z rewitalizacją lub modernizacją lub budową lub przebudową linii kolejowej o wartości brutto min. 20 000 000,00 zł każde zadanie; wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonywania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →