Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
306 270 zł
Umowa zawarta
18 grudnia 2025
Okres realizacji
do 22 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 269 985 zł – 306 270 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 13% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup zestawu transportowego umożliwiającego dostawy wody do miejsc trudno dostępnych

Zamawiający Gmina Gniewkowo (Gniewkowo, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup zestawu transportowego umożliwiającego dostawy wody do miejsc trudno dostępnych”, wybierając ofertę wykonawcy Sarna Sp. z o.o. Wartość umowy: 306 270 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina GniewkowoGniewkowo, Kujawsko-Pomorskie (powiat Inowrocławski →)opublikowano 19 grudnia 2025
Wartość umowy
306 270 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Sarna Sp. z o.o. (Małdyty), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 306 270,00 zł (umowę zawarto 18 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 269 985,00 zł do 306 270,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 22 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gniewkowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350748

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

17 Stycznia

1.5.2.)Miejscowość

Gniewkowo

1.5.3.)Kod pocztowy

88-140

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

piasecka@gniewkowo.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gniewkowo.bipgmina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1222053

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup zestawu transportowego umożliwiającego dostawy wody do miejsc trudno dostępnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-312a944e-16a5-42f2-a9d0-cad4fa8e5f50

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00611419

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00022242/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup zestawu transportowego umożliwiającego dostawy wody do miejsc trudno dostępnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00551897

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZp.271.1.13.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

194000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego o mocy min. 90 KM, wyposażonego w silnik wysokoprężny spełniający normę emisji spalin min. Stage V, skrzynię biegów min. 12×12 z rewersem hydraulicznym lub elektrohydraulicznym, udźwig tylnego podnośnika min. 4000 kg oraz układ hydrauliczny o wydajności min. 60 l/min.
Ciągnik powinien być wyposażony m.in. w kabinę klimatyzowaną, fotel pneumatyczny, oświetlenie robocze, zaczep typu
Piton Fix, komplet obciążników oraz koła o rozmiarach min. 320/85R24 i 420/85R34. Pojazd musi być fabrycznie nowy, rok produkcji 2024 lub 2025, z pełną gwarancją producenta i kompletem dokumentacji (CE, homologacja, instrukcja w języku polskim).

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

269985,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

306270,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

306270,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sarna Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7412126903

7.3.4)Miejscowość

Małdyty

7.3.5)Kod pocztowy

14-330

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

306270,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gniewkowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gniewkowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 306 270 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Sarna Sp. z o.o. (Małdyty). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.