Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
36 260 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    36 260 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena40%Stały upust cenowy60%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa paliw płynnych na potrzeby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu w roku 2026

Zamawiający Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu (Lubań, Pomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa paliw płynnych na potrzeby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu w…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 36 260 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w LubaniuLubań, Pomorskieopublikowano 18 grudnia 2025
Łączna wartość umów
36 260 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 grudnia 2025

    Termin ofert: 9 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    18 grudnia 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 36 260,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POMORSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W LUBANIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 003003186

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Maderskiego 3

1.5.2.)Miejscowość

Lubań

1.5.3.)Kod pocztowy

83-422

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL637 - Chojnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@podr.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.podr.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/podr_luban

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Ośrodek Doradztwa Rolniczego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalność określona w ustawie z dnia 22 października 2004r. o jednostkach doradztwa rolniczego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa paliw płynnych na potrzeby Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu w roku 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-52721d21-c073-4276-97ce-9a361c8ec4ce

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00608059

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00052979/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa paliw płynnych na potrzeby PODR w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00566372

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PODR/DG/39/XI/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

09100000-0 - Paliwa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09132000-3 - Benzyna

09134100-8 - Olej napędowy

09133000-0 - Skroplony gaz ropopochodny (LPG)

4.5.5.)Wartość części

99188,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

09100000-0 - Paliwa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

4.5.5.)Wartość części

34230,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający informuje, że przedmiotowe postępowanie w zakresie cz. 1 zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt.1) ustawy Prawo zamówień Publicznych,
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty;”.
Uzasadnienie faktyczne:
W zakresie cz. 1, w postępowaniu o udzielenie zamówienia, do upływu terminu na składanie ofert tj. do dnia 09.12.2025 r. do godziny 10.00, nie wpłynęła żadna oferta.
Z uwagi na powyższe, Zamawiający postanowił unieważnić niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie cz. 1.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36260,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

40250,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

36260,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ekoopał Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5920202727

7.3.3)Ulica

Krasickiego 1

7.3.4)Miejscowość

Starogard Gdański

7.3.5)Kod pocztowy

83-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

36260,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09100000-0Paliwa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
396 951 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
273 501 zł881 142 zł
Rozstęp międzykwartylowy
607 641 zł
Źródło próbki
CPV 09100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
273 501 zł
Mediana
396 951 zł
Górny kwartyl
881 142 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 36 260 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09100000-0 (Paliwa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Ekoopał Sp. z o.o. (Starogard Gdański). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.