Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
285 932 zł
Umowa zawarta
10 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 285 932 zł – 332 954 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Kamienica Polska

Zamawiający Gmina Kamienica Polska (Kamienica Polska, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Kamienica Polska”, wybierając ofertę wykonawcy Novum Spółka Akcyjna. Cena wybranej oferty: 285 932 zł. Złożono 6 ofert.

Cena wybranej oferty
285 932 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 listopada 2025

    Termin ofert: 24 listopada 2025 09:50
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 grudnia 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Novum Spółka Akcyjna (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 285 931,62 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 285 931,62 zł do 332 953,52 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kamienica Polska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151397977

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

M. Konopnickiej 12

1.5.2.)Miejscowość

Kamienica Polska

1.5.3.)Kod pocztowy

42-260

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

3273333

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@kamienicapolska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kamienicapolska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Kamienica Polska

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2a4e12aa-845a-4a7a-9759-0706a67a8260

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00606630

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00051532/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Kamienica Polska

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00531997

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.6.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

225144 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zakup energii elektrycznej spełniającej standardy jakościowe określone przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.). Energia elektryczna zostanie zakupiona na potrzeby oświetlenia ulic, parkingów i placów zlokalizowanych na terenie Gminy Kamienica Polska oraz obiektów oraz budynków użyteczności publicznej stanowiących własność Gminy Kamienica Polska.
Sprzedawcą energii elektrycznej dla Gminy Kamienica Polska na podstawie umowy jest NOVUM SPÓŁKA AKCYJNA, ul. Tadeusza Czackiego nr 7/9/11, 00-043 Warszawa. Umowa obowiązuje do dnie 31.12.2025r.
Usługi dystrybucji są świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego TAURON Dystrybucja S.A. Zamawiający informuje, że umowa na świadczenie usługi dystrybucji została zawarta na czas nieoznaczony.
Szczegółowy opis wymagań zawiera projekt umowy stanowiący załącznik 11 do SWZ.
Wykaz punktów poboru/szacunkowe zużycie energii stanowi załącznik nr 1 do umowy/8 do SWZ.
Szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy wynosi: 472 MWh
Ilość układów pomiarowych - 64.
Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa w celu realizacji umowy. Pełnomocnictwo i jego zakres stanowi załącznik nr 3 do umowy/10 do SWZ.
W związku z charakterem zamówienia nie można określić dokładnego zużycia energii elektrycznej objętego przedmiotem zamówienia. Rzeczywista ilość zużycia energii elektrycznej może ulec zmianie przy zachowaniu cen jednostkowych. Tym samym opisane szacunkowa zużycie energii elektrycznej nie stanowi dla Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości.
Rozliczenie dostaw energii będzie odbywać się co dwa miesiące na podstawie odczytów faktycznego zużycia energii elektrycznej według ceny jednostkowej wynikającej ze złożonej oferty lub zgodnie z okresami rozliczeniowymi stosowanymi przez właściwego OSD.
Dane do rozliczeń:
Nabywca: Gmina Kamienica Polska, ul. Marii Konopnickiej 12, 42-260 Kamienica Polska, NIP: 5732846176
Odbiorca/płatnik: zgodnie z wykazem nabywców i odbiorców/płatników zał. 2 do umowy/9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

285931,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

332953,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

285931,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Novum Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9491924705

7.3.3)Ulica

ul. Tadeusza Czackiego 7/9/11

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-043

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

285931 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
543 495 zł16 589 966 zł
Rozstęp międzykwartylowy
16 046 471 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
543 495 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
16 589 966 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kamienica Polska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamienica Polska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 285 932 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Novum Spółka Akcyjna (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.