Przebudowa DW 162 odc. Rydzewo – Zarańsko - zamówienie z art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
Zamawiający Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich (Koszalin, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa DW 162 odc. Rydzewo – Zarańsko - zamówienie z art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 676 483 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcę
16 września 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
16 grudnia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | ZZDW Koszalin |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330961132 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Szczecińska 31 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Koszalin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 75-122 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | rdw.drawsko@zzdw.koszalin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zzdw.koszalin.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-254f5998-d810-4db5-9b2a-8b062001cc62 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00602510 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa DW 162 odc. Rydzewo – Zarańsko - zamówienie z art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest powtórzenie podobnych robót budowlanych o zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia podstawowego. Roboty budowlane będą realizowane w km 65+480 – 66+160 (0,680 km). Zakres robót budowlanych przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotowego zamówienia obejmuje: roboty pomiarowe wraz z inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą; karczowanie pni; formowanie i zagęszczenie nasypów wraz z wykonaniem schodkowania; roboty rozbiórkowe; wykonanie koryta; wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem, z kruszywa niezwiązanego stabilizowanego mechanicznie, z AC22P; wykonanie warstwy wyrównawczej i wiążącej z AC16W; frezowanie nawierzchni asfaltowych na zimno; wykonanie nawierzchni z SMA8; regulację poboczy; odtworzenie rowów z profilowaniem; wykonanie oznakowania poziomego; ustawienie i zakup nowych słupków hektometrowych U-1a |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 85 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | POL-DRÓG S.A. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330917763 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Podmiejska 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Drawsko Pomorskie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 78-500 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 852659,73 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00424408/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-01 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z realizacją zadania, zachodzi konieczność wprowadzenia korekty ilości robót określonych w kontrakcie, a faktycznymi potrzebami wynikającymi z założeń technologicznych, oraz zakresu robót faktycznie wykonanych zgodnie z obmiarem. Zmiany zostały szczegółowo opisane w Protokole konieczności nr 1 z dnia 26.09.2025 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Roboty dodatkowe - zwiększenie ilości wykonania: frezowania nawierzchni asfaltowych, warstwy podbudowy AC22P , warstwy wyrównawczej AC16W oraz ułożenia siatki zbrojeniowej. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 97664,36 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 972786,89 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.