Budowa oświetlenia zasilanego zieloną energią na terenie Gminy Trojanów
Zamawiający Gmina Trojanów (Trojanów, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetlenia zasilanego zieloną energią na terenie Gminy Trojanów”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 298 805 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA TROJANÓW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 711582316 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 57A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Trojanów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 08-455 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL912 - Warszawski wschodni |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (25) 682 71 20 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | (25) 682 71 20 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@trojanow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.trojanow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-6acfd85f-4f9d-437e-9766-dc4fafb2930e |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00600959 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00366946 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa oświetlenia zasilanego zieloną energią na terenie Gminy Trojanów |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn | „Budowa oświetlenia zasilanego zieloną energią na terenie Gminy Trojanów”. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) budowę 32 stanowisk solarnych latarni LED na terenie Gminy Trojanów w miejscowościach: Prandocin, Trojanów, Życzyn (oświetlenie drogowe) oraz Budziska, Damianów, Dudki, Jabłonowiec, Mroków, Prandocin, Ruda, Skruda, Trojanów (oświetlenie placów), 2) montaż modułów fotowoltaicznych zintegrowanych z każdą latarnią, służących do generowania energii elektrycznej dla lamp, 3) montaż akumulatorów żelowych o pojemności min. 200 Ah, służących do przechowywania energii elektrycznej wyprodukowanej przez moduły fotowoltaiczne. 3. Projektowany system oświetlenia solarnego Gminy Trojanów składa się z następujących elementów: 1) słupa aluminiowego lub stalowego, ocynkowanego ogniowo metodą zanurzeniową i dodatkowo lakierowanego proszkowo o wysokości min. 6,5 m od powierzchni zamocowania na betonowym fundamencie prefabrykowanym zakopanym w gruncie, 3) paneli fotowoltaicznych o mocy minimum 180 Wp, 4) fundamentu betonowego prefabrykowanego dobranego do odciążenia słupa, zakopywanego w ziemi, 5) kontrolera mikroprocesorowego do sterowania pracą elementów systemu (panelami fotowoltaicznymi, oprawą i akumulatorami), 6) akumulatorów żelowych min. 2x100Ah. 4. Szczegółowy rodzaj robót oraz ich pełny zakres został określony w dokumentacji technicznej: opisie technicznym, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót, stanowiących Załącznik Nr 8 do SWZ. 5. Zadanie pn. „Budowa oświetlenia zasilanego zieloną energią na terenie Gminy Trojanów” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla klimatu 2025”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ELVOT Energetyka i Oświetlenie Bogdan Uziębło |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 1180152604 |
| 4.3.3.) | Ulica | Szklarniowa 5D |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 05-077 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 341202,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00456933/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-11-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana spowodowana nieprzewidzianymi w SWZ warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi oraz inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac - zgodnie z § 17 ust. 1 pkt 1.1 ppkt 1.1.2 oraz ppkt 1.1.5 zawartej umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakres zadania nie uległ zmianie, zmieniono termin realizacji zadania na 20.11.2025r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 341202,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.