Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
568 598 zł
Umowa zawarta
4 grudnia 2025
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 568 598 zł – 988 000 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej i wewnętrznej w miejscowości Wasylów i Krzewica

Zamawiający Gmina Ulhówek (Ulhówek, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej i wewnętrznej w miejscowości Wasylów i Krzewica”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Wartość umowy: 568 598 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina UlhówekUlhówek, Lubelskie (powiat Tomaszowski →)opublikowano 15 grudnia 2025
Wartość umowy
568 598 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. (Tomaszów Lubelski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 568 597,56 zł (umowę zawarto 4 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 568 597,56 zł do 988 000,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ulhówek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369072

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 1/1

1.5.2.)Miejscowość

Ulhówek

1.5.3.)Kod pocztowy

22-678

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@ulhowek.eurzad.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ulhowek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.ulhowek.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej i wewnętrznej w miejscowości Wasylów i Krzewica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1f5bb4ae-0d84-4303-9e68-0062d64617eb

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00597736

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00050312/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Przebudowa drogi gminnej i wewnetrznej w miejscowosci Wasylów i Krzewica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00520153

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BGK.271.9.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Przebudowa drogi gminnej i wewnętrznej w miejscowości Wasylów i Krzewica”. Kody CPV: - Roboty drogowe – 45233140-2, - Przygotowanie terenu pod budowę – 45100000-8 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni - 45233200-1 - Roboty w zakresie naprawy dróg – 45233142-6 - Oznakowanie drogowe - 34922100-7 Zadanie nr 1. Przebudowa drogi gminnej nr 111997L w miejscowości Wasylów Roboty polegają na wykonaniu; - roboty przygotowawcze – 341m - roboty rozbiórkowe - 1138m2 - roboty ziemne – 301,44m3 - regulacja zaworów wodociągowych – 4szt - podbudowa – 1492,7m2 - nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych warstwa wiążąca gr. 4cm i ścieralna gr. 4cm – 1388,64m2 - roboty wykończeniowe – 511,50m2 - oznakowanie – 7szt. Zadanie nr 2. Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Krzewica Roboty polegają na wykonaniu: - roboty przygotowawcze – 246m - roboty rozbiórkowe - 361m2 - roboty ziemne – 295,81m3 - regulacja studzienek kanalizacyjnych – 20szt. - regulacja zaworów wodociągowych – 18szt. - podbudowa – 1053,16m2 - nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych warstwa wiążąca gr. 4cm i ścieralna gr. 4cm – 999,36m2 - roboty wykończeniowe – 403,50m2 - oznakowanie – 2szt. 3. Ze względu na ryczałtowy charakter wynagrodzenia za realizację przedmiotu zamówienia, przedmiary robót wykonawca powinien traktować jedynie jako materiały pomocnicze. Wyceny kosztów realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać w oparciu o przedstawione materiały tj. dokumentację projektową, specyfikację warunków zamówienia, szczegółową specyfikację techniczną, wydane uzgodnienia oraz na podstawie własnej wiedzy i doświadczenia nabytego w ramach prowadzonej działalności. 4. Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

568597,56 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

988000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

568597,56 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

921-16-43-082

7.3.3)Ulica

Lwowska 54

7.3.4)Miejscowość

Tomaszów Lubelski

7.3.5)Kod pocztowy

22-600

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

568597,56 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ulhówek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ulhówek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 568 598 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. (Tomaszów Lubelski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.