ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Zagospodarowanie kwartału w rejonie ulic: Matejki , Wojska Polskiego, Sikorskiego i Alei Wolności w Głogowie”

Zamawiający Gmina Miejska Głogów (Głogów, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Zagospodarowanie kwartału w rejonie ulic: Matejki , Wojska Polskiego, Sikorskiego i Alei…”. Termin składania ofert minął 9 stycznia 2026, 10:00. Wadium: 15 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miejska GłogówGłogów, Dolnośląskie (powiat Głogowski →)opublikowano 12 grudnia 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 706 024 zł
Wadium
15 000 zł
Termin składania ofert
9 stycznia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zagospodarowanie kwartału w rejonie ulic: Matejki , Wojska Polskiego, Sikorskiego i Alei Wolności w Głogowie.

  • 3

    RyzykoWadium: 15 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Głogów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647297

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 10

1.5.2.)Miejscowość

Głogów

1.5.3.)Kod pocztowy

67-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@glogow.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.glogow.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zagospodarowanie kwartału w rejonie ulic: Matejki , Wojska Polskiego, Sikorskiego i Alei Wolności w Głogowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-be4be6b1-9811-4c45-901a-dd29803d6f52

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00595121

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00029946/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.21 Zagospodarowanie kwartału w rejonie ulic

Matejki, Wojska Polskiego, Sikorskiego i Alei Wolności w Głogowie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

określono w rozdziale II SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zamieszczono w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BZP.271.61.2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania „Zagospodarowanie kwartału w rejonie ulic: Matejki, Wojska Polskiego, Sikorskiego i Alei Wolności w Głogowie”.

Zamawiającym w zakresie przebudowy drogi gminnej, tj. wymiany nawierzchni, rozbudowy i remontu istniejących dróg wewnętrznych, budowy miejsc postojowych, budowy i remontu chodników, budowy sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej nn 0,4 kV w Głogowie w kwartale pomiędzy ul. M. Skłodowskiej – Curie, Jana Matejki, Wojska Polskiego, Gen. Wł. Sikorskiego jest Zamawiający nr 1 - Gmina Miejska Głogów, a Zamawiającym w zakresie budowy drogi wewnętrznej, miejsc postojowych i chodników wraz z budową linii kablowej nn 0,23 kV oświetlenia ulicznego i zasilania bramy wjazdowej przy ul. Matejki w Głogowie jest Zamawiający nr 2 -Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze w Głogowie.

Zakres prac/robót do realizacji w ramach zadania:

2.1. Zakres prac/robót do realizacji na rzecz Zamawiającego nr 1 (Gminy Miejskiej Głogów) wg. projektu autorstwa Bernarda Adamczaka, Michała Adamczaka i Jadwigi Siedleckiej obejmuje w szczególności:

Branża drogowa obejmuje m. in.:
- przebudowę drogi gminnej ul. Marii Skłodowskiej – Curie poprzez wymianę nawierzchni na nową bitumiczną na podbudowie z kruszywa łamanego i warstwie stabilizującej ze spadkiem podłużnym nawiązującym do istniejącej nawierzchni i poprzecznym daszkowym 2%, wykonaniem cieków z podwójnej kostki kamiennej 9x11 cm oraz obramowaniem z betonowego krawężnika drogowego 15x30cm na istniejącej szerokości i długości ok. 40 mb;
- remont dróg wewnętrznych poprzez wymianę nawierzchni na betonową kostkę brukową o gr.8 cm na podbudowie z kruszywa łamanego i warstwie stabilizującej wraz z wykonaniem cieku z podwójnej kostki betonowej 8x10x20 cm oraz z obramowaniem z betonowego krawężnika drogowego 15x30cm;
- budowę miejsc postojowych w ilości ok. 54 szt. (w tym 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami) poprzez wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej ażurowej typu eko-kwadrat z wypełnieniem przestrzeni grysem płukanym na podbudowie z kruszywa łamanego i warstwie odsączającej z pospółki ograniczonych krawężnikami drogowymi 15x30cm;
- chodniki – remont istniejących i budowę nowych odcinków chodników poprzez wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej na podbudowie z kruszywa łamanego wraz z warstwą odsączającą z pospółki ograniczonych obrzeżem chodnikowym 8x30cm;
Branża elektryczna obejmuje m. in.:
- budowę nowych odcinków sieci elektroenergetycznych i oświetleniowych w ramach usunięcia kolizji z istniejącymi sieciami;
W ramach niniejszego projektu planuje się usunięcie ok. 4 sztuk drzew oraz usunięcie żywopłotu w ilości ok. 40m2 oraz wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

2.2. Zakres prac/robót do realizacji na rzecz Zamawiającego nr 2 (Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze w Głogowie) wg. projektu autorstwa Wiery Śnieżko – Nikończuk, Grzegorza Juźwiaka obejmuje w szczególności:

Branża drogowa obejmuje m. in.:
- budowę drogi wewnętrznej z betonowej kostki ekologicznej z wypełnieniem szczelin żwirem 4-8mm, na podsypce z piasku, podbudowie z kruszywa łamanego i warstwie odsączającej;
- budowę miejsc postojowych w ilości ok. 53 szt. (w tym 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami) poprzez wykonanie nawierzchni z betonowej kostki ekologicznej z wypełnieniem szczelin żwirem 4-8mm, na podsypce z piasku, podbudowie z kruszywa łamanego i warstwie odsączającej;
- budowę chodników o konstrukcji z kostki betonowej na podsypce z piasku i podbudowie z kruszywa łamanego;
Obramowanie jezdni i miejsc postojowych z krawężnika betonowego 15x30cm na podsypce cementowo – piaskowej i ławie betonowej z oporem oraz z krawężnika najazdowego 15x22cm na podsypce cementowo – piaskowej i ławie betonowej;
Chodniki obramowane obrzeżem betonowym 8x30cm na podsypce cementowo – piaskowej i ławie betonowej z oporem.
Branża elektryczna obejmuje m. in.:
- budowę sieci oświetleniowej wraz z niezbędną infrastrukturą, montaż ok. 5 szt. słupów oświetleniowych wraz z montażem opraw typu LED na wysięgnikach rurowych
- budowę sieci zasilającej starowanie automatycznej bramy wjazdowej
W ramach niniejszego projektu planuje się usunięcie ok. 5 sztuk drzew, sadzenie drzew (ok. 5szt.) i krzewów (ok. 1428 szt.) oraz wykonanie trawników o pow. ok. 500m2. Wokół parkingu należy wykonać ogrodzenie panelowe z furtką z siatki i automatyczną bramą wjazdową.

W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania i przekazania Zamawiającemu pozwolenia na użytkowanie / potwierdzenia przyjęcia przez właściwy organ nadzoru budowlanego zgłoszenia/zawiadomienia o zakończeniu robót/budowy bez uwag (tj. zaświadczenie, że organ nadzoru budowlanego przyjął zgłoszenie/zawiadomienie o zakończeniu robót/budowy bez uwag). W szczególnych przypadkach dopuszcza się tzw. milcząca zgodę (po złożeniu dokumentów do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowanego (dalej: PINB) i upływie terminów określonych przepisami prawa). Za zrealizowanie ww. obowiązku Zamawiający uzna również stanowisko PINB, że realizacja zadania (przedmiotu zamówienia) nie wymaga pozwolenia na użytkowanie i/lub zgłoszenia/zawiadomienia o zakończeniu robót/budowy bez uwag. Powyższy dokument Wykonawca uzyska dla każdego Zamawiającego.

Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, w skład której wchodzą projekty budowlane, projekty wykonawcze, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej STWiORB), projekty stałej organizacji ruchu oraz przedmiary robót, które są załącznikami do niniejszej SWZ.

Zamawiający nr 1 i Zamawiający nr 2 posiadają ważne decyzje o udzieleniu pozwolenia na budowę na wykonanie robót budowlanych dla obu wyżej wymienionych zakresów.

Wykonawca składając ofertę zobowiązuje się wykonać zamówienie opisane w dokumentacji projektowej. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (w tym projekty budowlane, projekty wykonawcze. Projekty stałej organizacji ruchu, STWiORB oraz przedmiary robót) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4.2.6.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

170 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7. do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego. Przewiduje się możliwość wykorzystania wszystkich rodzajów prac określonych w dokumentacji.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
a) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy złotych): co potwierdzą poprzez złożenie aktualnej informacji banku,
b) posiadają ubezpieczenie od OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę co najmniej 2.500.000,00 zł (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy złotych).
2) zdolności technicznej lub zawodowej, tj.
a) posiadają doświadczenie umożliwiające realizację zamówienia tzn. w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie co najmniej:
a.a) jedną robotę budowlaną polegającą na budowie/przebudowie/rozbudowie/remoncie drogi o nawierzchni bitumicznej i powierzchni nie mniejszej niż 800 m2 oraz
a.b) jedną robotę budowlaną polegająca na budowie/przebudowie/remoncie/ rozbudowie drogi/chodników/parkingów/ciągów pieszo - rowerowych/ciągów pieszo - jezdnych/ placów o nawierzchni z kostki betonowej/granitowej/brukowej i powierzchni nie mniejszej niż 500 m2 oraz
a.c) jedną robotę budowlaną polegającą na budowie/przebudowie/rozbudowie/wymianie oświetlenia ulicznego (min. 5 punktów świetlnych),
- co potwierdzą w wykazie wykonanych robót i referencjami;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże się wszystkimi robotami wymienionymi w lit. a.a, a.b i a.c. Zamawiający dopuszcza wykazanie spełnienia warunku doświadczenia w jednym lub kilku zadaniach.

b) dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
- kierownikiem budowy (1 osoba) posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń, bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiające wykonywanie funkcji kierownika dla budowy będącej przedmiotem zamówienia oraz co najmniej 3 letnie doświadczenie w kierowaniu budową w zakresie robót drogowych;
- kierownikiem robót elektrycznych i elektroenergetycznych (1 osoba) posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami instalacyjnymi w specjalności sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiające wykonywanie funkcji kierownika dla budowy będącej przedmiotem zamówienia oraz co najmniej 2 letnie doświadczenie w kierowaniu budową w zakresie robót elektrycznych;
- kierownik robót telekomunikacyjnych (1 osoba) posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, bądź też odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów umożliwiające wykonywanie funkcji kierownika robót dla budowy będącej przedmiotem zamówienia oraz co najmniej 2 letnie doświadczenie w kierowaniu budową w zakresie robót teletechnicznych;
- co potwierdzą w wykazie osób zdolnych do realizacji zamówienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych :
a) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
b) oświadczenia o braku przynależności do grupy kapitałowej (wg załącznika Nr 3 do SWZ).
Zamawiający żąda od wykonawcy, który na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych
w pkt 1 ppkt 1 lit. a) i b),
c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu,
o którym mowa w art. 125 ustawy Prawo zamówień publicznych (wzór stanowi załącznik Nr 8 do SWZ ).

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, sytuacji finansowej, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych :
a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz
z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (wg załącznika Nr 4 do SWZ),
b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wg załącznika Nr 5 do SWZ),
c) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem.
d) dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej ubezpieczenia.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Dokumenty składane wraz z ofertą.
1) Formularz ofertowy (wzór określa załącznik Nr 1 do SWZ).
2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w rozdziale VI i VII SWZ.
Wzór oświadczenia określa załącznik Nr 2 do SWZ.
3) Pełnomocnictwo - gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych,
4) Zobowiązanie podmiotu (jeżeli dotyczy)
5) Wadium
6) Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy)
7) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy (wzór stanowi załącznik Nr 9 do SWZ).
8) kosztorys ofertowy uproszczony zał. w wersji PDF,

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie

15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100).

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że:
1) wspólnie spełniają warunki udziału w postępowaniu,
2) w stosunku do żadnego z nich nie zachodzi jakakolwiek podstawa do wykluczenia
z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
3) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
4) muszą ustanowić pełnomocnika wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną lub kopię potwierdzona przez notariusza,
5) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wezwie do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych wykonawców,
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek dołączyć do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikać, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy (wzór stanowi załącznik Nr 9 do SWZ),
7) Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy zostały określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-12-30 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma zakupowa Zamawiającego : https://glogow-um.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-12-30 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-01-28

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 09.01.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Miejska Głogów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głogów.
Tak. Wadium określono na 15 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.