Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Głogów 2025
Zamawiający Gmina Miejska Głogów (Głogów, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Głogów 2025”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1047, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
03 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miejska Głogów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 390647297 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Głogów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 67-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL516 - Legnicko-głogowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | bzp@glogow.um.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.glogow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-00e1f96c-8a5b-4bb9-a208-d4aa954584e5 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00420526 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 175460-2025 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Głogów 2025 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Usługi związane z odbiorem, zagospodarowaniem i unieszkodliwieniem odpadów komunalnych z następujących nieruchomości: Nieruchomości zamieszkałe: • budownictwo jednorodzinne i zagrodowe, • budownictwo wielolokalowe (wielorodzinne). Nieruchomości mieszane, tj. nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy oraz prowadzona jest działalność gospodarcza. Nieruchomości niezamieszkałe: • garaże, • ogrody działkowe, • placówki oświatowe, • budynki i obiekty administracji publicznej i jednostek organizacyjnych administracji publicznej, • cmentarze miejskie 2) Odbiór przeterminowanych leków z punktów aptecznych z terenu miasta i ich zagospodarowanie. 3) Przekazywanie odpadów do zagospodarowania w Instalacji Komunalnej w Głogowie. 4) Zagospodarowanie odpadów komunalnych wytwarzanych w ramach prowadzenia prac porządkowych, zamiatania ulic i chodników, opróżniania koszy przyulicznych, 5) Odbieranie, dosortowanie, przygotowywanie i przekazywanie odpadów do recyklingu – dotyczy odpadów zebranych selektywnie u źródła. 6) Utworzenie i prowadzenie trzech Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 7) Dostarczenie odpowiednich pojemników do zbiórki odpadów komunalnych (komunalnych zmieszanych, zbieranych selektywnie u źródła a także na odbieranie zlewek i bioodpadów). 8) Mycie i dezynfekcję pojemników na zmieszane odpady komunalne, pojemników na odpady zbierane selektywnie „u źródła” oraz bioodpady. 9) Zakup, oznakowanie i wydawanie worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej. 10) Prowadzenie kampanii edukacyjno – informacyjnej skierowanej do właścicieli nieruchomości, w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi. Szczegółowy opis i ilości zawiera SWZ |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-06-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-07-01 do 2026-06-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | GPK Głogów sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 693-19-36-882 |
| 4.3.3.) | Ulica | Przemysłowa 7a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Głogów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 67-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 32103364,56 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 456906-2025 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 31694640,47 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →