„Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Czerwieńsk.”
Zamawiający Gmina Czerwieńsk (Czerwieńsk, Lubuskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Czerwieńsk”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2132, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,2 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Czerwieńsk |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000528793 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 25 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Czerwieńsk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 66-016 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubuskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL432 - Zielonogórski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@czerwiensk.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.czerwiensk.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00594142 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2025-12-11 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00564821 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 6.4.1. | Informacje dotyczące wadium Przed zmianą | 1. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 1) dla części 1 zamówienia w wysokości 2 500,00 zł (słownie: dwa tysiące pięćset złotych 00/100); 2) dla części 2 zamówienia w wysokości 1 500,00 zł (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych 00/100 2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r,. poz. 299). 3. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. od dnia składania ofert do dnia 13.12.2026 roku. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP S.A. I O/ZIELONA GÓRA Nr rachunku 74 1020 5402 0000 0602 0027 8861. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego). W tytule przelewu należy zaznaczyć, której części zamówienia dotyczy wadium. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji oraz powinno zawierać: 1) wskazanie Beneficjenta poręczenia lub gwarancji, którym musi być Gmina Czerwieńsk, ul. Rynek 25, 66-016 Czerwieńsk; 2) nazwę i adres siedziby Wykonawcy; 3) kwotę i termin ważności gwarancji/poręczenia; 4) bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy poręczenia lub gwarancji do zapłaty kwoty wadium, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 6. Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1-5 ustawy Pzp. Po zmianie: 1. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 1) dla części 1 zamówienia w wysokości 2 500,00 zł (słownie: dwa tysiące pięćset złotych 00/100); 2) dla części 2 zamówienia w wysokości 1 500,00 zł (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych 00/100 2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r,. poz. 299). 3. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. od dnia składania ofert do dnia 15.01.2026 roku. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP S.A. I O/ZIELONA GÓRA Nr rachunku 74 1020 5402 0000 0602 0027 8861. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego). W tytule przelewu należy zaznaczyć, której części zamówienia dotyczy wadium. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji oraz powinno zawierać: 1) wskazanie Beneficjenta poręczenia lub gwarancji, którym musi być Gmina Czerwieńsk, ul. Rynek 25, 66-016 Czerwieńsk; 2) nazwę i adres siedziby Wykonawcy; 3) kwotę i termin ważności gwarancji/poręczenia; 4) bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy poręczenia lub gwarancji do zapłaty kwoty wadium, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 6. Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1-5 ustawy Pzp. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2025-12-15 10:00 Po zmianie: 2025-12-17 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2025-12-15 10:15 Po zmianie: 2025-12-17 10:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-01-13 Po zmianie: 2026-01-15 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.