Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Modernizacja drogi gminnej nr 114994R Zalesie – stadion, dz. nr ewid. 3476 obręb Targowiska – etap II, km 0+525 – 0+675

Zamawiający Gmina Miejsce Piastowe (Miejsce Piastowe, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja drogi gminnej nr 114994R Zalesie – stadion, dz. nr ewid. 3476 obręb…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejsce Piastowe

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440583

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Dukielska 14

1.4.2.)Miejscowość

Miejsce Piastowe

1.4.3.)Kod pocztowy

38-430

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@miejscepiastowe.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.miejscepiastowe.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dcc4e1b1-c47f-4335-9b2d-30716ec91f2f

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00583516

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-08

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00260225

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Modernizacja drogi gminnej nr 114994R Zalesie – stadion, dz. nr ewid. 3476 obręb Targowiska – etap II, km 0+525 – 0+675

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi gminnej publicznej na odcinku 150 m.
Zakres robót obejmuje w szczególności :
1) - frezowanie nawierzchni,
2) - cięcie piłą nawierzchni bitumicznej,
3) - oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp,
4) - umocnienie skarp rowów płytami prefabrykowanymi,
5) - roboty ziemne wykonywane koparkami podsiębiernymi,
6) - mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
7) - stabilizacja podłoża cementem,
8) - wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
9) - wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno – bitumiczną,
10) - mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową na zimno podbudowy oraz warstwy wiążącej,
11) - wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej,
12) - utwardzenie poboczy i zjazdów,
13) - geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.
Szczegółowy zakres robót zawarty jest w Załączniku nr 7 Dokumentacja techniczna: przedmiar robót, załącznik graficzny, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

3.9.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy ,,BOGBUD" Bogdan Wronkowicz

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6842309669

4.3.3.)Ulica

Zielona 10

4.3.4.)Miejscowość

Rymanów

4.3.5.)Kod pocztowy

38-480

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

152698,97 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00314011/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-07

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Po wykonaniu koryta drogi i przystąpieniu do niwelacji rowów, zeszła konieczność wykonania robót dodatkowych, które nie były ujęte w dokumentacji projektowej. Roboty te są niezbędne, a konieczności ich wykonania nie dało wcześniej przewidzieć. Dokumentacja projektowa zakładała oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp z namułu. Rów zlokalizowany po prawej stronie drogi nie ma spadku, a jego dodatkowe pogłębienie, nie będzie spełniało swojej funkcji, wobec czego niezbędnym było wykonanie nasypu z ziemi dla uzyskania spadku 0,2%. W związku z wystąpieniem prac dodatkowych zrezygnowano z części przewidzianych w dokumentacji prac tj. umocnienie skarp rowów płytami prefabrykowanymi, wykonanie ścieków z prefabrykatów betonowych na podsypce cementowo-piaskowej.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi gminnej publicznej na odcinku 150 m.
Zakres robót obejmuje w szczególności :
1) - frezowanie nawierzchni,
2) - cięcie piłą nawierzchni bitumicznej,
3) - oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp,
4) - roboty ziemne wykonywane koparkami podsiębiernymi,
5) - mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne,
6) - stabilizacja podłoża cementem,
7) - wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
8) - wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno – bitumiczną,
9) - mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową na zimno podbudowy oraz warstwy wiążącej,
10) - wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej,
11) - utwardzenie poboczy i zjazdów,
12) - geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.
Szczegółowy zakres robót zawarty jest w Załączniku nr 7 Dokumentacja techniczna: przedmiar robót, załącznik graficzny, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

5.4.6.)Wartość zmiany

16384,09

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

169083,06 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejsce Piastowe prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miejsce Piastowe.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.