Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
87 480 zł
Umowa zawarta
8 grudnia 2025
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór, transport i przetwarzanie odpadów o kodach 19 01 07* oraz 19 01 17* w okresie 24 miesięcy

Zamawiający Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy (Puławy, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór, transport i przetwarzanie odpadów o kodach 19 01 07* oraz 19 01 17* w okresie 24…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ABBA-EKOMED Sp. z o.o. Wartość umowy: 87 480 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
87 480 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ABBA-EKOMED Sp. z o.o. (Toruń).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 87 480,00 zł (umowę zawarto 8 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000080252

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Partyzantów 57

1.5.2.)Miejscowość

Puławy

1.5.3.)Kod pocztowy

24-100

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@piwet.pulawy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.piwet.pulawy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://piwet.ezamawiajacy.pl/pn/piwet/demand/244696/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


weterynaria

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór, transport i przetwarzanie odpadów o kodach 19 01 07* oraz 19 01 17* w okresie 24 miesięcy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0ac9579f-fdc7-46b1-9135-e55460d631a1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00582886

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00518069

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP-23/144/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i przetwarzanie odpadów o kodach:
19 01 07* - odpady stałe z oczyszczania gazów odlotowych
19 01 17* -odpady z pirolizy odpadów zawierające substancje niebezpieczne
powstających w spalarni Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach, Al. Partyzantów 57.

W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru, załadunku, wywozu i unieszkodliwienia odpadów.

Szacunkowa maksymalna ilość odpadów w okresie 24 miesięcy wynosi około:
19 01 07* - 5000 kg
19 01 17* - 4000 kg

Podana ilość odpadów jest szacunkowa i jest uzależniona od ilości wykonywanych badań oraz pracy własnej spalarni.

Zamawiający przygotuje odpady do przekazania zapakowane w specjalistycznych pojemnikach przeznaczonych do gromadzenia odpadów, tj. w stalowych beczkach o pojemności 200 litrów, które będą dostarczane przez Wykonawcę.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

87480,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

87480,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

87480,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ABBA-EKOMED Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL8790168464

7.3.3)Ulica

ul. Filomatów Pomorskiech 8

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

87480,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 153 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
495 000 zł4 600 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 105 000 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
495 000 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 600 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Puławy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 87 480 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ABBA-EKOMED Sp. z o.o. (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.