Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Aglomeracyjny system dróg rowerowych na obszarze ZIT MOF Piły - Budowa, przebudowa i rozbudowa ciągów pieszo-rowerowych i dróg rowerowych w Pile - lokalizacja IV

Zamawiający Zarząd Dróg i Zieleni w Pile (Piła, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Aglomeracyjny system dróg rowerowych na obszarze ZIT MOF Piły - Budowa, przebudowa i…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg i Zieleni w PilePiła, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 8 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570766568

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

gen. Władysława Andersa 10

1.4.2.)Miejscowość

Piła

1.4.3.)Kod pocztowy

64-920

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl@zdiz.pila.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdiz.pila.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f866ec95-31c6-4899-92ce-5e0a5bd520d4

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00582590

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-08

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00222438

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Aglomeracyjny system dróg rowerowych na obszarze ZIT MOF Piły - Budowa, przebudowa i rozbudowa ciągów pieszo-rowerowych i dróg rowerowych w Pile - lokalizacja IV

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego od alei Jana Pawła II do ulicy Bydgoskiej w Pile. Zamówienie podzielone za sprawą dokumentacji projektowej na dwa etapy w lokalizacjach oddalonych od siebie o około 150 m.
Dokumentacja opisana jako etap I zakłada przebudowę istniejącego ciągu pieszego na ciąg pieszo-rowerowy. Zakres tego etapu mieści się na działce ewidencyjnej nr 402/1 obręb Piła 27. Długość odcinka etapu I wynosi 241,14 m. W ramach tego etapu, w śladzie istniejącego ciągu pieszego zakłada się budowę ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni części dla pieszych z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej oraz części dla rowerów
o nawierzchni z betonu asfaltowego AC 5 S. Podbudowa zasadnicza dla ciągu pieszo – rowerowego wykonana z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o frakcji
0 - 31,5 mm. Pod warstwą podbudowy należy wykonać warstwę ulepszonego podłoża stabilizowanego spoiwem hydraulicznym C1,5/2 - po uzyskaniu zgodnego z projektem wtórnego modułu odkształcenia oraz wskaźnika zagęszczenia gruntu. W ramach tego etapu konieczna jest regulacja wysokościowa nawierzchni istniejącej chodnika o długości ok. 7 m.
Zamówienie obejmuje także wykonanie pasów zieleni obsianych trawą po obu stronach ciągu pieszo-rowerowego oraz wprowadzenie oznakowania stałej organizacji ruchu.
Dokumentacja opisana jako etap II zakłada przebudowę istniejącego ciągu pieszego na ciąg pieszo-rowerowy. Zakres tego etapu mieści się na działkach ewidencyjnych nr 1, 385, 678 obręb Piła 27 oraz na działce nr 273 obręb Piła 15. Łączna długość odcinków etapu II wynosi 103,85 m.
W ramach etapu II w śladzie istniejącego ciągu pieszego zakłada się budowę ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni wspólnej części dla pieszych i rowerów oraz wydzielonej części dla pieszych z kostki betonowej koloru szarego na podsypce cementowo-piaskowej. Nawierzchnia części dla rowerów z betonu asfaltowego AC 5 S grubości 7 cm.
Podbudowa zasadnicza dla ciągu pieszo – rowerowego wykonana z mieszanki niezwiązanej
z kruszywem C90/3 o frakcji 0 - 31,5 mm. Pod warstwą podbudowy należy wykonać warstwę ulepszonego podłoża stabilizowanego spoiwem hydraulicznym C1,5/2.
Podbudowa w miejscu zjazdu wzmocniona zgodnie z projektem. Zakres zamówienia obejmuje także wykonanie pasów zieleni obsianych trawą po obu stronach ciągu pieszo-rowerowego oraz wprowadzenie oznakowania stałej organizacji ruchu.
Zamawiający wyłania w drodze odrębnego postępowania nadzór archeologiczny oraz nadzór inwestorski. W ramach przedmiotowego zamówienia należy współpracować z inspektorami nadzoru oraz archeologiem.
Do obowiązków wykonawcy należy sporządzenie oraz dostarczenie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej, a także uzyskanie zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu po zawiadomieniu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy.
W ramach zamówienia należy opracować oraz zatwierdzić czasową organizację ruchu na czas prowadzonych prac. Należy także uzyskać pozwolenie na prowadzenie robót w pasie drogowym drogi nr 188 w WZDW. Czasowa organizacja ruchu dokumentacji z I etapu zatwierdzana przez Prezydent Miasta Piły natomiast dokumentacji z II etapu przez Prezydent Miasta Piły oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego za pośrednictwem WZDW
w Poznaniu.

Szczegółowy zakres zamówienia określają załączniki do umowy.
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

3.9.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-09-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Roboty Drogowo-Budowlane Jacek Karpinski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7671037413

4.3.3.)Ulica

Norwida 9/7

4.3.4.)Miejscowość

Złotów

4.3.5.)Kod pocztowy

77-400

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

523782,73 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00332873/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-05

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

506684,59 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.