Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający działając na podstawie art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ środki publiczne które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały mu przyznane

Podstawa: art. 257 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Piątnicy

Zamawiający Gmina Piątnica (Piątnica Poduchowna, Podlaskie) opublikował wynik postępowania „Budowa Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Piątnicy”.

Zamawiający: Gmina PiątnicaPiątnica Poduchowna, Podlaskie (powiat Łomżyński →)opublikowano 5 grudnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający działając na podstawie art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ środki publiczne które zamierzał przeznaczyć na… Podstawa: art. 257 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Piątnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669973

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stawiskowska 53

1.5.2.)Miejscowość

Piątnica Poduchowna

1.5.3.)Kod pocztowy

18-421

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

862162476

1.5.8.)Numer faksu

862182456

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

j.mielnicka@gminapiatnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.gminapiatnica.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminapiatnica.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Piątnicy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-84dffef9-cf9c-4d37-b6e6-009690dcc732

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00579249

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00021549/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.15 Budowa Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Piątnicy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

FEPD.04.04-IZ.00-0002/25

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00546040

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Piątnicy
Przedmiotem zamówienia jest budowa Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów w Piątnicy na działkach 319/18 i 446/1, obręb Piątnica Poduchowna. Działki przeznaczone pod inwestycję są własnością Gminy Piątnica. Teren przewidziany pod zaprojektowaną inwestycję jest wolny od zabudowy, niezagospodarowany i nieurządzony, na całej powierzchni biologicznie czynny, porośnięty naturalną zielenią niską. Celem realizacji zaprojektowanej inwestycji nie zachodzi potrzeba rozbiórek jakichkolwiek obiektów. W miejscu zaprojektowanego budynku i urządzeń budowlanych nie rosną drzewa ani krzewy, nie ma zatem potrzeby usuwania zieleni przy realizacji inwestycji.
Na przedmiotowej działce zaprojektowano ogrzewany budynek usługowy - Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów – bez możliwości noclegu oraz niezbędną infrastrukturę techniczną m.in. instalację elektryczną i oświetleniową, przyłącze wodociągowe, przyłącze sanitarne i przyłącze elektroenergetyczne. Program użytkowy budynku jest przystosowany dla całorocznych potrzeb integracyjnych osób starszych wraz z opiekunami. Program budynku przeznaczony jest dla dorosłych, maksymalnie 35 osób głównie starszych, z osobami towarzyszącymi (2-3 osoby). Budynek zaprojektowano w technologii murowanej. Obiekt posiada styl klasyczny. To budynek parterowy z poddaszem użytkowym, jednobryłowy, pokryty dachem wielospadowym. Zaprojektowana powierzchnia 319,90 m². W projekcie budynku zapewniono rozwiązania umożliwiające korzystanie z budynku przez osoby niepełnosprawne m.in. posadowienie budynku bez barier architektonicznych takich jak schody, rozwiązanie koniecznych funkcji budynku tylko w parterze, zaprojektowanie 2 miejsc postojowych dla samochodów osobowych osób niepełnosprawnych.
Komunikacja wewnętrzna na terenie inwestycji zaprojektowana jest po utwardzonej powierzchni. Zaprojektowano trakt pieszo jezdny szerokości 5 m zakończony placem manewrowym. Zaprojektowano 7 miejsc postojowych przed budynkiem.

UWAGA:
Szczegółowy zakres rzeczowy został określony w załączonej do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) kompletnej dokumentacji projektowej. Załączony przez Zamawiającego przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy i nie jest dokumentem podstawowym do ustalenia ceny ofertowej. Nieujęcie w wycenie jakiejkolwiek pozycji nie będzie upoważniało Wykonawcy do dochodzenia zapłaty za jej wykonanie. Wykonawca powinien przeanalizować wszystkie zapisy zawarte w dokumentacji i przygotować ofertę cenową w oparciu o własną analizę. Załączony przedmiar nie stanowi podstawy do późniejszego rozliczenia umowy – umowa jest ryczałtowa tj. jej cena nie podlega zmianie w trakcje realizacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45000000-7 - Roboty budowlane

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45232460-4 - Roboty sanitarne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 257 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający działając na podstawie art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ środki publiczne które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały mu przyznane.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Piątnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piątnica Poduchowna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.