Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
806 760 zł
Umowa zawarta
4 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 806 760 zł – 831 060 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

,,Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Kulesze Kościelne”.

Zamawiający Gmina Kulesze Kościelne (Kulesze Kościelne, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „,,Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Wartość umowy: 806 760 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
806 760 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 listopada 2025

    Termin ofert: 21 listopada 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 grudnia 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (Wysokie Mazowieckie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 806 760,00 zł (umowę zawarto 4 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 806 760,00 zł do 831 060,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kulesze Kościelne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450670203

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główna 6

1.5.2.)Miejscowość

Kulesze Kościelne

1.5.3.)Kod pocztowy

18-208

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

864769010

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kuleszek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kuleszek.bip.gmina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kuleszekoscielne.ezamowienia.com/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

,,Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych Gminy Kulesze Kościelne”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ae33b61a-0f51-4b05-969e-771fbb2566cb

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00577075

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00044854/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gm. Kulesze Kościelne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00530405

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZ.271.24.2025.AP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

747000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

a) odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych we wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach Gminy Kulesze Kościelne, WYKAZ MIEJSCOWOŚCI Z TERENU GMINY KULESZE KOŚCIELNE 1. Chojane-Bąki 2. Chojane-Gorczany 3. Chojane-Pawłowięta 4. Chojane-Piecki 5. Chojane-Sierocięta 6. Chojane-Stankowięta 7. Czarnowo-Biki 8. Faszcze 9. Gołasze-Dąb 10. Gołasze Mościckie 11. Grodzkie Szczepanowięta 12. Kalinowo-Solki 13. Kulesze Kościelne 14. Kulesze-Litewka 15. Kulesze-Podawce 16. Kulesze-Podlipne 17. Leśniewo-Niedźwiedź I 18. Leśniewo-Niedźwiedź II 19. Niziołki-Dobki 20. Nowe Grodzkie 21. Nowe Kalinowo 22. Nowe Wykno 23. Stara Litwa 24. Stare Grodzkie 25. Stare Kalinowo 26. Stare Niziołki 27. Stare Wykno 28. Stypułki-Giemzino 29. Tybory Uszyńskie 30. Wnory-Pażochy 31. Wnory-Wiechy 32. Wnory-Wypychy b) zorganizowanie i prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) oraz zagospodarowanie odpadów zebranych w tym punkcie, w sposób, zgodny z hierarchią postępowania z odpadami, przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U z 2025 r. poz. 733 t.j.) i ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U.2023.1587 t.j. z dnia 2023.08.10.) oraz obowiązującym Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Podlaskiego. 2. Przedmiot zamówienia musi być realizowany w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 t.j.),

4.5.3.)Główny kod CPV

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

806760,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

831060,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

806760,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7221274343

7.3.3)Ulica

1 maja 6

7.3.4)Miejscowość

Wysokie Mazowieckie

7.3.5)Kod pocztowy

18-200

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

806760,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90513100-7Usługi wywozu odpadów pochodzących…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
729 494 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 670 zł4 017 567 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 624 897 zł
Źródło próbki
CPV 90513· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
392 670 zł
Mediana
729 494 zł
Górny kwartyl
4 017 567 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kulesze Kościelne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kulesze Kościelne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 806 760 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90513100-7 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (Wysokie Mazowieckie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.