Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Solid Sp. z. o. o

Wartość umowy
1 167 876 zł
Umowa zawarta
3 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 062 425 zł – 2 658 133 zł
Wybrano ofertę droższą o 9,9% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena80%Certyfikat jakości10%Własna grupa interwencyjna10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług ochrony budynku, osób i mienia w Sądzie Rejonowym w Szczytnie w 2026 i 2027 roku.

Zamawiający Sąd Rejonowy w Szczytnie (Szczytno, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług ochrony budynku, osób i mienia w Sądzie Rejonowym w Szczytnie w 2026 i…”, wybierając ofertę wykonawcy Solid Security Sp. z. o. o. Wartość umowy: 1 167 876 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
1 167 876 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 października 2025

    Termin ofert: 6 listopada 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 grudnia 2025

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Solid Security Sp. z. o. o. (Warszawa), wspólnie z: Solid Sp. z. o. o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 167 876,24 zł (umowę zawarto 3 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 062 424,80 zł do 2 658 132,72 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Szczytnie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000323625

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sienkiewicza 8

1.5.2.)Miejscowość

Szczytno

1.5.3.)Kod pocztowy

12-100

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

oddzial.administracyjny@szczytno.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szczytno.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-09376ff0-d25e-4c81-aa33-09cbb136a63e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


resort sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług ochrony budynku, osób i mienia w Sądzie Rejonowym w Szczytnie w 2026 i 2027 roku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-09376ff0-d25e-4c81-aa33-09cbb136a63e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00574652

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00329624/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie usług ochrony budynku, osób i mienia w Sądzie Rejonowym w Szczytnie w 2026 i 2027 roku.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00498816

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

A.261.23.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Ochrona obiektu, tj.: nieprzerwane pełnienie obowiązków bezpośredniej, stałej ochrony fizycznej przez kwalifikowanych pracowników ochrony.
Ochrona obiektu będzie realizowana całodobowo, tj.:
a) w dni powszednie w godzinach urzędowania Sądu:
 poniedziałek w godzinach 6:30 - 18:00,
 wtorek-piątek w godzinach 6:30 - 15:30,
przez dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony;
b) w pozostałym czasie (w tym w dni wolne od pracy i święta) przez 1 kwalifikowanego pracownika ochrony.
Przedmiot zamówienia obejmuje również obsługę szatni mieszczącej się w budynku Sądu Rejonowego w Szczytnie. Usługa obejmuje maksymalnie obsługę 50 miejsc (numerów). Zamawiający wymaga, aby obsługa szatni była zapewniona przez tych samych pracowników ochrony, którzy w tym samym czasie pełnią służbę.
Do zakresu obowiązków osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji przedmiotowego zamówienia należy również:
a) stała obsługa systemów przeciwpożarowych, kamer systemu telewizji dozorowej oraz systemu alarmowego i antynapadowego, systemu kontroli dostępu;
b) system alarmowy sygnalizacji włamania i napadu i system alarmowy ppoż. są systemami lokalnymi, składającymi się z jednej centrali, i nie ma możliwości podłączenia ich do stacji monitorowania alarmów wykonawcy. Sygnał z centrali w razie wystąpienia zagrożenia jest przekazywany do jednostki Państwowej Straży Pożarnej za pośrednictwem odrębnego urządzenia (umowa z trzecim podmiotem);
c) wydawanie i przyjmowanie kluczy od pomieszczeń dla pracowników ujętych w wykazie, za pokwitowaniem w książce wydawania kluczy;
d) obsługa zamontowanego szlabanu na parkingu sadowym;
e) obsługa prześwietlarki bagażu, bramki;

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1062424,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2658132,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1167876,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Solid Security Sp. z. o. o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Solid Sp. z. o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 521-10-08-627

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-676

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1167876,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2027-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
588 079 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 495 482 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 203 931 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
588 079 zł
Górny kwartyl
1 495 482 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Szczytnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczytno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 167 876 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Solid Security Sp. z. o. o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.