Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa drogi Bandysie – Białuchy

Zamawiający Gmina Czarnia (Czarnia, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi Bandysie – Białuchy”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CzarniaCzarnia, Mazowieckieopublikowano 3 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 788 292 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZARNIA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668226

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

41

1.4.2.)Miejscowość

Czarnia

1.4.3.)Kod pocztowy

07-431

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.4.7.)Numer telefonu

297727017

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@czarnia.com.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://czarnia.com.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b3d8843f-ba0a-4e04-9fbc-128eacf1574e

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00574547

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00411484

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa drogi Bandysie – Białuchy

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Rozbudowa drogi Bandysie – Białuchy”.
Przedmiotowe zamówienie nie obejmuje swym zakresem budowy oświetlenia ulicznego.
Zapisy dot. oświetlenia ulicznego zawarte w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do SWZ zostaną wykonane w ramach odrębnego zamówienia.
Miejsce realizacji zamówienia: województwo: mazowieckie; powiat: ostrołęcki; gmina: Czarnia; miejscowość: Bandysie, obręb 0001 Bandysie działka nr. ewid. 522, 797/1, 520/6, 520/4, 521/3, 525/1,526/1, 529/1, 530/1, 537/1, 422/4, 535/2, 535/4.
Dokładną lokalizację określa dokumentacja projektowa będąca załącznikiem do SWZ.
Przedmiotem inwestycji jest „Rozbudowa drogi Bandysie „Białuchy”. Przedmiotowy odcinek drogi będzie się łączył z drogą powiatową 2512W. Zadanie obejmuje rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Bandysie o długości ok. 0,514 km. W ramach rozbudowy zaprojektowano nawierzchnię jezdni drogi gminnej z betonu asfaltowego o szerokości 5,0 m z obustronnymi poboczami gruntowymi o szerokości 0,75 m. Podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa naturalnego 0-31,5 C50/3 o grubości 15 cm. Podbudowa pomocnicza z mieszanki kruszywa naturalnego 0-31,5 CNR o grubości 15cm. Budowę zjazdów o szerokości 3,5 m i nawierzchnią z betonu asfaltowego o grubości 5cm. Podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa naturalnego 0-31,5 C50/30 o grubości 15 cm. Rozbudowa drogi gminnej wymaga wycinki drzew. Na podstawie przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych założono w projekcie wykorzystanie istniejącej nawierzchni jako podbudowy pomocniczej. Likwidację urządzeń wodnych takich jak rowy przydrożne i budowę rowów drogowych. W obszarze objętym opracowaniem znajduje się następujące uzbrojenie techniczne: sieć elektroenergetyczna i sieć wodociągowa. Istniejące punkty geodezyjne należy, jeśli to możliwe zabezpieczyć przed uszkodzeniem w trakcie robót. W przypadku zniszczenia lub w przypadku budowy sieci podziemnych kolidujących z punktami geodezyjnymi, po wykonaniu sieci należy te punkty odtworzyć. Ponadto projekt przewiduje od km 0+011,48 do km 0+317,50 odwodnienie nawierzchni jezdni i poboczy po stronie lewej do projektowanych rowów drogowych chłonnych. Na pozostałym odcinku występuje odwodnienie powierzchniowe na obszar w pasie drogowym. Sposób odwodnienie drogi pozostaje bez zmian. Projektowane rowy przydrożne zostaną wykonane o przekroju trapezowym z dnem o szerokości 40 cm i głębokości od 0,24 do 0,6 m. Skarpy rowów oraz ich dno zostaną obsiane trawą. Nachylenie skarp rowów przydrożnych będzie wynosiło od 1:1 do 1:2.
Wykonawca powinien wykonywać wykopy w taki sposób, aby grunty o różnym stopniu przydatności do budowy nasypów były odspajane oddzielnie, w sposób uniemożliwiający ich wymieszanie. Grunty nieprzydatne do wbudowania należy odwieźć i zutylizować. Po wykonanych wykopach i korytowaniu należy niezwłocznie przystąpić do wykonania warstw konstrukcyjnych nawierzchni aby zabezpieczyć podłoże przed opadami atmosferycznymi i zawilgoceniem koryta. Zaprojektowane roboty ziemne będą wykonywane na głębokości nie zagrażającej infrastrukturze podziemnej. Przed przystąpieniem do korytowania oraz wykopów należy powiadomić gestorów sieci. Wykopy i miejsca prac ziemnych na czas realizacji inwestycji zabezpieczyć np. gęstą metalową siatką, tak aby zapobiec wpadaniu w pułapkę płazów i innych drobnych zwierząt. Wykopy należy kontrolować i uwalniać uwięzione zwierzęta. W okresie migracji płazów należy zabezpieczyć teren inwestycji przed ich wtargnięciem, np. poprzez budowę płotów i kierować strumień migracji płazów poza teren inwestycji.

Zakres prac obejmuje sporządzenie dokumentacji m.in. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz innej dokumentacji wymienionej we wzorze umowy, stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ.
b. Szczegółowy opis i sposób realizacji zamówienia określa załącznik nr 8a, 8b, 8c, 8d tj. dokumentacja projektowa wraz z załącznikami, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiary robót, projekt stałej organizacji ruchu.

3.9.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-11-20

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

TRANS DROG SZLACHETKA sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7582369651

4.3.4.)Miejscowość

Dylewo

4.3.5.)Kod pocztowy

07-420

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

386171,91 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00514316/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-20

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

386171,91 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
788 292 zł
Próbka: 192 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 802 zł1 597 243 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 268 442 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 802 zł
Mediana
788 292 zł
Górny kwartyl
1 597 243 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czarnia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czarnia.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.