Budowa/Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych- Nowe Dwory
Zamawiający Gmina Wieleń (Wieleń, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa/Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych- Nowe Dwory”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
06 maja 2025
Termin ofert: 22 maja 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
13 czerwca 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
03 grudnia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Wieleń |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 570791158 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kościuszki 34 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wieleń |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 64-730 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL411 - Pilski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 672561170 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | Wielen_UM@wokiss.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.wielen.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-287f05be-498e-4c14-b856-a5245ad56908 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00574398 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-12-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00217563 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa/Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych- Nowe Dwory |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego: Budowa/Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych- Nowe Dwory. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych 45233127-5 - Roboty budowlane w zakresie rozjazdów 45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg 45233140-2 - Roboty drogowe 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych 45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych 45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego 71300000-1 - Usługi inżynieryjne 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-06-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 4.5 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | VIABUD Sp. z o.o. Sp. K. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7632133130 |
| 4.3.3.) | Ulica | Walkowice |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Walkowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 64-700 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 299655,16 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00278371/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-11-07 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu realizacji zamówienia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Przedmiot zamówienia pozostał nie zmieniony |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 299655,16 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.