Wynik częściowy: umowy w 1 z 3 części, 2 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
236 903 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1PODŁOŻA GOTOWE DO UŻYCIA W BUTELKACH I/LUB W PROBÓWKACH
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2PODŁOŻA GOTOWE DO UŻYCIA NA PŁYTKACH PETRIEGO (5 cm)
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 3PŁYTKI DO APARATIU THERMO SCIENTIFIC SENSITITRE ARIS HIQ SYSTEM
    Wartość umowy
    236 903 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy20%Termin ważności20%Cena30%Jakość50%Termin dostawy10%Termin ważności10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa odczynników mikrobiologicznych podzielonych na 3 pakiety

Zamawiający Narodowy Instytut Leków (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa odczynników mikrobiologicznych podzielonych na 3 pakiety”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 236 903 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Narodowy Instytut LekówWarszawa, Mazowieckieopublikowano 2 grudnia 2025
Łączna wartość umów
236 903 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 października 2025

    Termin ofert: 30 października 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    02 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 1 wybrano wykonawcę, 2 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 236 902,86 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NARODOWY INSTYTUT LEKÓW

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015244176

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Chełmska 30/34

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-725

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

b.lipinska@nil.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nil.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nil.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


działalność naukowo-badawcza i kontrolno-badawcza

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa odczynników mikrobiologicznych podzielonych na 3 pakiety

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cc47f799-a9c6-4e27-afd4-9733d4407122

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00569804

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00489789

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

15/NIL/ZZ-SP/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

230897,50 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet 11 – PODŁOŻA GOTOWE DO UŻYCIA W BUTELKACH I/LUB W PROBÓWKACH

4.5.3.)Główny kod CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.)Wartość części

19878,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet 13 – PODŁOŻA GOTOWE DO UŻYCIA NA PŁYTKACH PETRIEGO (5 cm)

4.5.3.)Główny kod CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.)Wartość części

6790,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet 15 - PŁYTKI DO APARATIU THERMO SCIENTIFIC SENSITITRE ARIS HIQ SYSTEM

4.5.3.)Główny kod CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

4.5.5.)Wartość części

204229,50 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne: zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne: w zakresie Pakietu 11 złożona oferta podlegała odrzuceniu na podst. art. 226 ust. 1 pkt. 5 - ponieważ jej treść była niezgodna z warunkami zamówienia

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne: zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne: w zakresie Pakietu 13 złożona oferta podlegała odrzuceniu na podst. art. 226 ust. 1 pkt. 5 - ponieważ jej treść była niezgodna z warunkami zamówienia.

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

236902,86 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

236902,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

236902,86 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ARGENTA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7811011656

7.3.3)Ulica

ul. Człuchowska 6

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-434

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

236902,86 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696000-5Odczynniki i środki kontrastowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 703 150 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
436 478 zł4 607 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 170 631 zł
Źródło próbki
CPV 33696000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
436 478 zł
Mediana
1 703 150 zł
Górny kwartyl
4 607 108 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Narodowy Instytut Leków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 236 903 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696000-5 (Odczynniki i środki kontrastowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ARGENTA Sp. z o.o. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.