ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa odczynników mikrobiologicznych podzielonych na 3 pakiety

Zamawiający Narodowy Instytut Leków (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa odczynników mikrobiologicznych podzielonych na 3 pakiety”. Termin składania ofert minął 30 października 2025, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Narodowy Instytut LekówWarszawa, Mazowieckieopublikowano 22 października 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 401 575 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
30 października 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin dostawy20%Termin ważności20%Cena30%Jakość50%Termin dostawy10%Termin ważności10%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    22 października 2025

    Termin ofert: 30 października 2025 10:00
  2. Wynik: częściowo rozstrzygnięty

    02 grudnia 2025

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin dostawy 20%, Termin ważności 20%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa odczynników mikrobiologicznych podzielonych na 3 pakiety.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NARODOWY INSTYTUT LEKÓW

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015244176

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Chełmska 30/34

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-725

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

b.lipinska@nil.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nil.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

działalność naukowo-badawcza i kontrolno-badawcza

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa odczynników mikrobiologicznych podzielonych na 3 pakiety

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cc47f799-a9c6-4e27-afd4-9733d4407122

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00489789

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://nil.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://nil.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W niniejszym postępowaniu, komunikacja zamawiającego z wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z postanowieniami Rozdziału XVII SWZ, przy użyciu platformy zakupowej „e-zamawiający” firmy Otwarty Rynek Elektroniczny S.A. – Marketplanet, ul. Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, zwanej dalej „Platformą”, dostępną pod adresem: https://nil.ezamawiajacy.pl;

2. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy dostępna jest pod ww. adresem https://nil.ezamawiajacy.pl w zakładce „Baza wiedzy”. Problemy w obsłudze Platformy należy zgłaszać na adres:
e-zamawiajacy_zgloszenia@marketplanet.pl lub pod nr tel. + 48 22 257 22 23.
Zasady korzystania z platformy "e-zamawiający" opisane zostały w Rozdziale XVII us. 2.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zamawiający informuje, że w przypadku:
- osób fizycznych,
- osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą,
- pełnomocnika wykonawcy będącego osobą fizyczną,
- członka organu zarządzającego będącego osobą fizyczną,
- osoby fizycznej skierowanej do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
będzie przetwarzał dane osobowe, które uzyskał bezpośrednio w toku prowadzonego postępowania.
Na podstawie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informujemy, że:
a) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest NARODOWY INSTYTUT LEKÓW, ul. Chełmska 30/34, 00-725 Warszawa, KRS 0000140680, NIP 5213212384
b) kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych jest możliwy pod adresem email: iod@nil.gov.pl
c) Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia: dostawa odczynników mikrobiologicznych podzielonych na 3 pakiety;
d) odbiorcami Państwa danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp;
e) Państwa dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
f) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
Informujemy, że:
a. w odniesieniu do Państwa danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
b. posiadają Państwo:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących*;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO***;
c. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Nie przysługuje Państwu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

15/NIL/ZZ-SP/25

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

3

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet 11 – PODŁOŻA GOTOWE DO UŻYCIA W BUTELKACH I/LUB W PROBÓWKACH

4.2.6.)Główny kod CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin ważności

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet 13 – PODŁOŻA GOTOWE DO UŻYCIA NA PŁYTKACH PETRIEGO (5 cm)

4.2.6.)Główny kod CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Jakość

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy

4.3.6.)Waga

10

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin ważności

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet 15 - PŁYTKI DO APARATIU THERMO SCIENTIFIC SENSITITRE ARIS HIQ SYSTEM

4.2.6.)Główny kod CPV

33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin dostawy

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin ważności

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie z załącznikiem nr 3

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Wraz z ofertą Wykonawca składa poniższe środki przedmiotowe;

Pakiet 11:
1/ certyfikat jakości potwierdzający zgodność podłoża z wymaganiami FP lub Ph.Eur
2/ ogólną charakterystykę pożywki
3/ zdjęcie zamknięcia typu septa celem weryfikacji


Pakiet 13:
1/ certyfikat jakości potwierdzający zgodność podłoża z wymaganiami FP lub Ph.Eur jasno określający
żyzność podłoża lub certyfikat jakości potwierdzający zgodność podłoża z wymaganiami FP lub Ph.Eur
wraz z oświadczeniem o zgodności z normą PN-EN ISO 11133; 2014
certyfikat oraz oświadczenie nie podlegają uzupełnieniu
1/ ogólną charakterystykę pożywki


Pakiet 15:
1/ deklaracja zgodności UE
2/ świadectwo jakości
3/ instrukcja (opis) użytkowania każdego produktu opatrzona znaczkiem CE w celu potwierdzenia,
że spełnia on wymagania określone przez zamawiającego


Dokumenty, o których mowa powyżej, składane są w języku polskim, a w przypadku innych języków wraz z tłumaczeniem na język polski. Zamawiający dopuszcza złożenie certyfikatu jakości w języku angielskim.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Pakiet 11:
1/ certyfikat jakości potwierdzający zgodność podłoża z wymaganiami FP lub Ph.Eur
2/ ogólną charakterystykę pożywki
3/ zdjęcie zamknięcia typu septa celem weryfikacji

Pakiet 13
1/ ogólną charakterystykę pożywki


Pakiet 15:
1/ deklaracja zgodności UE
2/ świadectwo jakości
3/ instrukcja (opis) użytkowania każdego produktu opatrzona znaczkiem CE w celu potwierdzenia,
że spełnia on wymagania określone przez zamawiającego


Dokumenty, o których mowa powyżej, składane są w języku polskim, a w przypadku innych języków wraz z tłumaczeniem na język polski. Zamawiający dopuszcza złożenie certyfikatu jakości w języku angielskim.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona na podstawie określonych w SWZ kryteriów, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 5 dni) aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
a. próbek oraz innych dokumentów, jeśli będą wymagane zgodnie z zapisami w poszczególnych pakietach (załącznik nr 2 Formularz asortymentowo-cenowy) tj.:


Pakiet 13:
próbki* - nie więcej niż 10 płytek produktu

*Zamawiający może odstąpić od wymogu dostarczenia próbek w przypadku zaoferowania
produktu znanego Zamawiającemu, który był już przez niego wykorzystywany.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Postanowienia SWZ, w szczególności Rozdziału XVIII i Rozdziału X ust.2.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian został określony w Projektowanych postanowieniach umowy - Załącznik nr 4 do SWZ:
W oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 oraz art. 455 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy w przypadku gdy:
a) odczynnik wymieniony w Załączniku nr 1 do umowy został wycofany z dystrybucji i został zastąpiony innym odczynnikiem należącym do tej samej linii produktowej, o właściwościach co najmniej takich jak odczynnik oferowany, lub który został udoskonalony, za cenę nie wyższą od ustalonej w umowie;
b) z zachowaniem terminu określonego § 2, umowa nie zostanie zrealizowana w ujęciu wartościowym, a w szczególności gdy umowa nie zostanie zrealizowana w co najmniej 60% wartości określonej w § 4 ust. 2. W takim przypadku dopuszczalnym jest wydłużenie terminu obowiązywania umowy, o okres ustalony przez strony;
c) przed upływem terminu określonego § 2 umowy, umowa zostanie zrealizowana w ujęciu wartościowym. W takim przypadku dopuszczalnym jest zmiana jej wartości, jednak tylko gdy łączna wartość zmiany jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10 % wartości pierwotnej umowy, zgodnie z art. 455 ust. 2 ustawy Pzp

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-10-30 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://nil.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-10-30 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-11-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696000-5Odczynniki i środki kontrastowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 401 575 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
464 717 zł4 572 981 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 108 264 zł
Źródło próbki
CPV 33696000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
464 717 zł
Mediana
1 401 575 zł
Górny kwartyl
4 572 981 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 30.10.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Narodowy Instytut Leków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696000-5 (Odczynniki i środki kontrastowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.